Babskie wyjazdy matki z córką - ważne!

Byłam z Agatą na babskim wyjeździe trzy razy. Dziś, gdy Agata ma 14 lat, wiem, że to za mało. 

Po raz pierwszy wyjechałam z Agatą, gdy była małym grzdylem - miała 6 lat. Pojechałyśmy pociągiem do Krakowa na cztery dni. Dziewczyna mnie zaskoczyła. Interesowała się wszystkim co się działo dookoła. Nie marudziła, gdy cały dzień spędzałyśmy w mieście. Była fantastycznym kompanem podróży. Zwiedziłyśmy Stary Rynek, obejrzałyśmy walki rycerskie, obejrzałyśmy przedstawienie lalek o Smoku Wawelskim, zwiedziłyśmy muzeum etnograficzne, pływałyśmy łódką po Wiśle, byłyśmy na Wawelu. 

Ktoś pomyśli - z dzieckiem 6-cio letnim z zespołem Downa, pojechać, żeby zwiedzać Kraków? A ja powiem: Otóż to! Dokładnie tak. I dodam, że było fantastycznie. 

Dlaczego matka powinna pojechać tylko z córką w podróż? Ja znalazłam kilka powodów. 

  • Poznajemy siebie nawzajem
  • Poznajemy swoje potrzeby, oczekiwania.
  • Nawiązujemy głębsze relacje

Na wyjeździe mamy tylko siebie. Rozmawiamy ze sobą. Ustalamy wspólnie na co mamy ochotę. Ustępujemy sobie. Negocjujemy. Śmiejemy się. Jemy lody. Atmosfera jest miła. Ja nie chodzę do pracy, córka nie chodzi do szkoły/przedszkola. Wszystkie problemy (te większe i te mniejsze) zostały w domu. Jest to świetny czas, żeby się powygłupiać, żeby nawzajem poznać swoje odrębne światy. Jest to czas, kiedy wzmacnia się nasze zaufanie do siebie.

Mówi się, że relacje między matką i córką są trudne. Taki wspólny wyjazd pomoże wzmocnić te relacje.  

Córka może się przekonać, że mama, to też człowiek. 

Ponieważ jesteśmy tylko we dwie, na dobre i na złe, to jest to świetna okazja, żeby przekonać się, jakie cudowne mamy zalety. Jednocześnie jest to okazja, żeby poznać nasze wady - łatwiej się żyje, gdy wiemy więcej o drugiej osobie. 

Po raz drugi pojechałam z Agatą, gdy miała 12 lat do Polanicy Zdrój. Ten wyjazd nie był typowo babski, bo był z nami osobnik płci męskiej, ale z futrem i na czterech łapach - zwą go Dario. Jeździłyśmy po okolicy autobusami. Byłyśmy w Kłodzku, na Strzelińcu Wielkim, w Międzygórzu, zwiedziłyśmy Polanicę Zdrój.

Trzeci nasz wspólny wypad był do Holandii. Poleciałyśmy w zeszłym roku. Ciekawostki, które zebrałam o Holandii spisałam oczywiście na blogu.

Dla tych kobiet mniejszych i większych wspólny wyjazd jest również okazją, żeby spędzić czas na robieniu zdjęć. Moja Agata uwielbia, gdy ją fotografuję. Obejrzyjcie zdjęcia poniżej z Polanicy Zdrój. Mężczyźni nie mają zazwyczaj cierpliwości i nie będą stać i czekać aż skończymy pstrykać zdjęcia. Dlatego, gdy jesteśmy we dwie - można wykorzystać ten czas ile się da. Jest to również okazja, żeby bez mężczyzn, którzy niecierpliwie tupią nogami, pochodzić po sklepach. Bo może w Krakowie jest sklep, którego nie ma w Gdańsku? 

Z wyjazdu pozostają wspomnienia. Wspomnienia, które w codziennym życiu, pełnym trosk i zawirowań, będą przypominać chwile spędzone wspólnie. Gdy córka będzie zła na matkę albo matka na córkę, gdzieś w zakamarkach myśli, będą przewijały się obrazy podróży i wycieczek. Będą zdjęcia, na które z przyjemnością będzie można popatrzeć. Czyż życie wtedy nie będzie prostsze i weselsze?

A to nasze wspomnienia. 

 

Zdjęcia z Krakowa

 matka

Kraków

 matka i córka

zespół Downa

 

Kraków

matka z córką

 

zespół Downa

matka

 

Zdjęcia z Holandii

 

podróże kształcą

 

 

Zdjęcia z Polanicy Zdrój

 

 

 

 

 

 

Agatka uwielbia babskie chwile. Robimy sobie czasami tzw. babski dzień i na przykład jedziemy we dwie na lody lub na babskie zakupy. Jutro Agata wraca z kolonii, to musimy koniecznie coś wspólnie wymyślić. 

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, to daj lajka i pchnij go dalej. Niech inni też przeczytają, a ja się ucieszę, że napisałam coś ciekawego. 

 


Czy zgadzisz się ze mną, że matka powinna wyjechać tylko z córką? Co taki wyjazd może im dać? Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii. 


 

Może ciebie również zainteresuje:

Co warto zobaczyć w Sudetach cz. I

9 angielskich absurdów

Wróć kurwa wróć - oczywiście ja tak nie wołam 

 

 

 

 

Ja w mediach

          

 

 

 

Olga Komorowska - Bloglovin