4 powody dlaczego należy mieć psa

W moim życiu psy towarzyszyły mi w zasadzie od zawsze. Był kundelek, był bokser. Jest Zulus i Dario. I nie wyobrażam sobie dziś życia bez psa. 

Napiszę Wam dlaczego. 

Pełne oddanie

Co to znaczy, wie każdy, kto ma psa.

Kto wita Was radośnie, gdy wracacie skonani z pracy? Kto przemieszcza się jak Wasz cień? Kto patrzy z takim oddaniem prosto w Wasze oczy? Kto jest gotowy na każde Wasze zawołanie? Kto chce się z Wami zawsze bawić? Kto się do Was przytuli, gdy jest Wam źle na duszy? Mąż? Żona? Dziecko? Być może tak. Czasami. Ale zawsze możecie liczyć na psa. Nawet, gdy jest chory, gdy jest zmęczony. Taki już jest pies. 

Bakterieflat coated

Wszędzie i dużo.

Leżę na łóżku, czytam książkę i nagle mlask! mokry jęzor liże mnie po twarzy. Chcę nabrać łyżką zupę, a tu włos. Czarny włos. Nie wiem, czy Dario, czy Zulusa. Ale na pewno psi. Dywan. Całkiem spore siedlisko bakterii, tych co spadły z psa, ale też tych co pies przyniósł na swoich łapach. Moje dzieci swego czasu biegały na czworakach. A ja nie należę do tych mam, co biegają codziennie z odkurzaczem. I w dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej dzieci choruje na alergie, moje dzieci nie wiedzą co to jest kichanie i załzawione oczy, bo w domu jest kurz. Podobno alergie wywoływane są przez zbyt sterylne wychowywanie dziś dzieci. Dlatego pies i jego bakterie jest na to świetnym antidotum.   

Inne zwyczaje 

Dzięki psiakom wiemy, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami. My na dzień dobry uśmiechniemy się i podamy sobie dłoń. Patrzymy najczęściej w oczy. A pies? Pies obwącha zadek, również nasz. Chcemy się dowiedzieć, co słychać u naszej koleżanki / u naszego kolegi? Bierzemy komórkę do ręki i włączamy Facebooka. Co zrobi pies? Obwącha krzaczek. My zjemy z apetytem kawałek schabowego. Pies też by zjadł, ale zadowoli się zjedzeniem kupy na dworze. 

Radość i zabawa

Psy mogłabym oglądać przez cały dzień.

Dario po spacerze wyskakuje z windy jednym susem i chowa się za draceną, która stoi w korytarzu. Prawie go nie widać, tak się w nią wtula. Po co? Bo myśli, że jak się schowa, to dostanie śmierdziela (czyli suszone, śmierdzące, wołowe jelito).  A dostałby i tak, byleby został w korytarzu, a nie wchodził do domu.

Zawijałam w rolki od papieru toaletowego smakołyki i dawałam psom. Żeby miały większą zabawę z jedzenia. Zulus na początku nie wiedział co z tym robić. Brał w pysk, wypluwał i czekał na smakołyk. Natomiast Dario na paluszkach, podchodził od tyłu, chwytał w zęby smakołyk zawinięty w papier i znikał. Po chwili pojawiał się po swoją część. 

Zulus jest psem, który pomimo swojego wieku (ma 8 lat) zachowuje się i wygląda jak szczeniak. Dario ma dopiero dwa lata i pewnie dlatego jest z niego jeszcze dzieciak. Cieszy się z każdego drobiazgu i w każdej sytuacji potrafi znaleźć coś dobrego.

 

Ponieważ jest tak cudownie z psem - mamy w domu dwie sztuki tych wspaniałych zwierzaków. I muszę powiedzieć, że z dwoma jest weselej niż z jednym. Obowiązków typu karmienie i wyprowadzanie nie przybyło. Jest więcej godzin szkolenia - ale to przecież sama przyjemność i czysty relaks. A tu link do artykułu właśnie z mojego szkolenia - jatka w bagażniku.  


 A jakie jest Wasze zdanie na temat posiadania psów? Dlaczego warto mieć psa w domu? 


Napisałam artykuł pod tytułem dlaczego nie należy kupować psa. Tekst może trochę przewrotny, ale napisałam go ponieważ na Facebooku jest tak dużo informacji o porzuconych psa. 

Skuteczne sposoby, żeby nie dać się zakupom

Historia Dario - psa, który znalazł swój dom

Niezbędna informacja, żeby nie dać się zakupom. 

O komunikacji z psem

Ja w mediach

          

 

 

 

Olga Komorowska - Bloglovin