Skuteczne sposoby gdy boli głowa

Reklama mówi: weź tabletkę i po sprawie. Faktycznie, ból głowy przechodzi. Ale ja przetestowałam również inne sposoby, zdrowsze dla naszego organizmu. 

Dlaczego boli  głowa? Ja znalazłam u siebie takie przyczyny: wstrzymuję oddech, zbyt blisko jestem monitora, stres, zmęczenie, zmiany ciśnienia.

Gdy ból dopada mnie podczas pracy, to zastanawiam się, czy na pewno oddychałam. Zauważyłam już parę razy, że wstrzymuję oddech, gdy szybko coś piszę, załatwiam, czyli gdy działam w pośpiechu. A moja głowa tego nie lubi. Wtedy najlepszym lekarstwem dla mnie jest, gdy na chwilę oderwę się od pracy, wezmę kilka głębszych oddechów, zaczerpnę świeżego powietrza, przejdę się. Mój mózg musi się na nowo dotlenić. Sprawdzam również, czy monitor nie jest ustawiony za blisko moich oczu. Nie na darmo spece od BHP mówią, że odległość ma wynosić od 40 cm do 75 cm.

Gdy głowa mnie boli, ponieważ jestem zmęczona lub zestresowana, to najlepiej na mnie działa, gdy położę się na łóżku, a moja córka zagra na pianinie. Agata gra bardzo delikatnie i zmysłowo. Niestety nie zawsze jest w domu. Wtedy puszczam sobie spokojną muzykę. Ale nie taką, gdzie w tle śpiewają ptaszki albo słychać szum morza. Wiem, że te dźwięki nie są prawdziwe i tylko się denerwuję, że nie jestem w lesie albo nad morzem. Piję również wodę. Przynajmniej jedną szklankę. Relaksująco działa na mnie również mój balkon. W tym roku posadziłam trochę kwiatów w doniczkach, mam swój fotel, swoje zacisze. Siadam i patrzę na róże, czerwienie, fiolety, biel i zieleń. Na mój skrawek przyrody. Na taki ból głowy pomaga mi również mój pies, jego radość, chęć do zabawy i brykania. Dobrze na mnie działa również masaż skroni, rozciąganie i przeciąganie.

 

kwiaty na balkonie

 

 

Na ból głowy związany ze zmianą ciśnienia niestety nie znalazłam innego rozwiązania jak tylko tabletka. W tym przypadku nic mi nie pomaga. Na szczęście te bóle głowy dopadają mnie rzadko.

 

Pamiętajcie, że gdy boli głowa może to mieć związek z wysokim ciśnieniem. Nadciśnienie nie dotyczy wyłącznie starszych osób. 

 

Spodobał się Wam mój wpis? Pchnijcie go dalej, niech inni przeczytają, dajcie lajka. To będzie taki miły gest dla mnie i informacja, co lubicie czytać i co Was interesuje.  I który wpis mi dobrze wyszedł ;-). 

 


A jaki Wy macie sprawdzony sposób na ból głowy? Podzielcie się swoimi inspiracjami. 


 

Przeczytajcie inne porady, które są na moim blogu:

Jak odżywiać się zdrowo? - wywiad z dietetykiem

Porady na ładny wygląd - wywiad z kosmetyczką

Gdy zaginie dziecko - wywiad z policjantem

Zwolnienie z pracy - i co teraz?

 

Ja w mediach

          

Olga Komorowska - Bloglovin