Kawa z miętą #4

Wpisy Kawa z miętą to zestaw ciekawych, inspirujących tekstów, zdjęć, informacji, które znalazłam w Internecie i którymi chciałabym się z Tobą podzielić. 

W tym wpisie jest sporo męskiego punktu widzenia. Znajdziesz porady o tym, jak nie martwić się życiem. Zerkniesz do elementarza sprzed II Wojny Światowej. Dowiesz się kiedy lepiej oprzeć się o ścianę. Może program do nauki języka, który znalazłam, będzie dla Ciebie hitem. A na końcu linki do zdjęć, które z przyjemnością obejrzysz i będziesz do nich wracać. Baw się dobrze, znajdź inspirację i odkrywaj ciekawe rzeczy. 

 

Najpierw z męskiego punktu wiedzenia:

 


 

Blog Andrzeja Tucholskiego odwiedzam już od dawna. Andrzej pisze wartościowe teksty, których porady możemy wykorzystać w życiu. Ponieważ ciągle martwimy się tysiącem spraw, martwimy się tym, co przyniesie nam przyszłość, dziś polecam wpis: jak nie martwić się życiem. Czy faktycznie masz powody do martwienia się? 

 


 

Blog secundum.pl odkryłam niedawno i przeczytałam wpis o porównaniu elementarza współczesnego z elementarzem sprzed wojny. Bardzo ciekawe i momentami wesołe porównanie dwóch podręczników do nauki czytania i pisania. Widać jak zmieniły się czasy, zwyczaje i wartości. Piotr Komander robi przepiękne zdjęcia, dlatego zajrzyj również do innych artykułów autora. Z przyjemnością je przeczytasz albo obejrzysz zdjęcia, nad którymi na pewno na chwilę zawiesisz wzrok.

 


 

Odkryłam niedawno również blog Miachała Szatiło volnatification.pl. Męski punkt widzenia kariery, życia i związków damsko-męskich. Polecam wpis Jak masz mieć byle jakie oparcie, to lepiej oprzyj się o ścianę, tak żeby przyjrzeć się związkowi, w któym aktualnie jesteśmy.  "Na taką osobę warto poczekać, zamiast zapełniać miejsce obok siebie byle kim. Cokolwiek jest lepsze niż nic, ale sprawdza się to do pieniędzy i pizzy – nigdy nie sprawdza się to do ludzi."  Ja jako kobieta, z przyjemnością i ciekawością czytam wpisy, które pisze mężczyzna. Czy kobiecie wypada zrobić pierwszy krok? Mężczyzna mówi, że tak. 

 


 

Z innej strony:

 

Program do nauki języka

 

Znalazłam ciekawy program do nauki słówek z angielskiego. Mimo, że schemat przyswajania słów jest taki sam, jak w wielu innych programach, ten mi się najbardziej podoba. Kolorystyka i rysunki sprawiają, że chce się ciągle więcej. Można włączyć ten program w przerwie od pracy, a na pewno się nim nie zmęczymy. W programie można wybrać język do nauki. Nazwa programu wpada w ucho: Babadum

 


 

Coś z Instagrama

Lubię oglądać zdjęcia na Instagramie. Odprężam się. Ale też podglądam jak inni patrzą na świat. Zastanawiam się, co sprawia, że jedne zdjecia oglądam z przyjemnością, a inne nie.

 


 

Heronimap robi zdjęcia dzieciom.Heronimap musi rozumieć świat dziecka, bo jest w stanie uchwycić odpowiednią chwilę - dzieci są bardzo naturalne, a jednocześnie z ich miny i wyrazu oczu można wiele odczytać. 

 


 

Elzbieta_mikolajewska, to zdjęcia dwóch białych pudli, przyrody i wiejskiego domu. Aż chciałoby się tam być. Zupa gotowana na piecu kaflowym podobnym do pieca mojej babci - ach!

 


 

Slowemkadrowane, to zdjęcia pełne delikatności. Świat przyrody w skali makro. Uwielbiam.  

 


 

Masz coś dla mnie? To podaj link, z chęcią zajrzę. 

 

Miłego dnia!

OK blog Olga Komorowska 

 

 Zdjęcie ze strony: Unsplash

Ja w mediach

          

Olga Komorowska - Bloglovin