Filmy, które warto obejrzeć

Za oknem deszcz i wiatr. Szybko zapada noc. To czas, żeby obejrzeć dobry film. 

 Nie jestem kinomanem. Wolę czytać książki. Ale mam swoje top-filmy, do których z przyjemnością wracam. 

 

Slumdog - milioner z ulicy

Chłopak wychowany w indyjskich slamsach bierze udział w teleturnieju "Milionerzy". Nie uczył się w szkole, a pomimo to potrafi odpowiedzieć na pytania. Ale czy wszystkie? Wiedzę zdobył na ulicy, starając się przeżyć. Film pokazuje życie ludzi w Indiach, przede wszystkim tych biednych. Pomimo tego, że jest wiele smutku w tym filmie, film jest optymistyczny. Film zdobył 8 Oscarów. Zdecydowanie polecam. 

 

 
Jak zostać królem
 
Faktem jest, że mam słabość do Colina Firtha. Jednak film mi się spodbał nie tylko ze względu na aktora. Książę Albert (król Jerzy VI) ma przypadłość, której nie powinna mieć osoba na jego stanowisku i w dodatku w takim okresie dziejów. Król się jąka. Jest to film o pokonywaniu swoich słabości, o przyjaźni między mężczyznami, o historii - ponieważ oparty jest na faktach autentycznych. Film zdobył 4 Oscary. Król Jerzy VI jest ojcem Królowej Elżbiety, która dziś ma 90 lat.
 
dobry film 
 
Król życia
 
Edward pracuje w korporacji. Jest sfrustrowany. Nic go nie cieszy. Pewnego dnia w wyniku wypadku doznaje wstrząsu. Dosłownie, bo zaczyna inaczej patrzeć na świat. W filmie jest scena sprzed wypadku, gdy Edward stoi na przystanku autobusowym. Wokół są trzy osoby, na ławce leży pijaczek. Edward nic wokół siebie nie widzi. Po wypadku Edward idzie na ten sam przystanek, gdzie jest ten sam pijaczek, ale tym razem w tłumie innych ludzi - pada deszcz i wszyscy schowali się pod daszkiem. Edward dostrzega w tym tłumie pijaczka, woła go po imieniu i razem zaczynają wspominać dzieciństwo. Moja druga ulubiona scena, to Edward w ochraniaczu na głowie, który stoi na ulicy. Jeżeli ktoś chciał rozładować swoją złość, to mógł go uderzyć ciosem bokserskim. Okazuje się, że po ulicy chodzi dużo sfrustrowanych ludzi. Sposób przeprowadzenia terapii w klubie AA, gdy mężczyźni malują się w barwy indiańskie i grają na bębnach może być moim zdaniem wykorzystany w leczeniu różnych problemów. 
 
 
 
Zniewolony
 
Film oparty na prawdziwej historii. Solomon ma żonę i dzieci. Pewnego dnia zostaje porwany i sprzedany. Niewolnikiem jest przez 12 lat, ale przez cały ten okres się nie pddaje i nie traci nadziei. Film dostał 3 Oscary. W tym filmie po raz pierwszy widziałam Benedicta Cumberbatcha, który potem zachwycił mnie w serialu o Sherlocku Holmesie. 
 
 
 
Mamma Mia! 
 
Film dodający niesamowitej energii. Muzyka Abby działa. Ale ten film nie miałby swojej mocy, gdyby nie Meryl Streep, którą uwielbiam jako aktorkę. Oczywiście jest również Colin Firth, ale w tym filmie to nie on czaruje, jeżeli chodzi o płeć męską. Agata obejrzała ten film 10 razy, ja tylko 3. 
 
 
 
Mój rower
 
Dla mnie jest to film o miłości, o pojednaniu i o odnajdywaniu siebie. Trzej mężczyźni (syn, ojciec i dziadek) wyruszają we wspólną podróż. Każdy z nich ma swoje problemy emocjonalne. Mężczyźni uprzykrzają sobie życie, mają do siebie pretensje. Dwaj bohaterowie związani są z muzyką, najstarszego z rodu gra Michał Urbaniak. Film jest bardzo spokojny, ale wciąga. 
 
 
Z chęcią obejrzę film, którego jeszcze nie widziałam. Podzielisz się ze mną czymś ciekawym? 
 
 
A jeżeli masz ochotę pozytać, to zajrzyj do moich innych wpisów. 
 
 
Miłego dnia 
OK Olga Komorowska

Ja w mediach

          

Olga Komorowska - Bloglovin