Kreatywność w biznesie

Kto ma dziś innowacyjny pomysł na biznes, ten ma duże szanse na sukces. Wydaje się, że wymyślenie czegoś nowego w dzisiejszych czasach jest trudnym zadaniem. A jednak niektórym się udaje. I osiągają sukcesy.  

Q-Workshop Fabryka produkuje kostki do gier z rozbudowanymi scenariuszami i światami. Patryk Strzelewicz uwielbiał grać ze znajomymi, ale nie podobały mu się kostki, których używali. Sprawy wziął w swoje ręce. Dziś sprzedaje towar również za granicę.  innowacyjny biznes

Gdy kupuję przez Internet, to jestem niezadowolona, gdy nie ma w opcjach dostawy możliwości wyboru Inpost. Jest to dla mnie najwygodniejsza forma dostarczenia przesyłki. Nie muszę być w domu o określonej porze. Odbieram przesyłkę kiedy chcę, bez stania w kolejce. Jestem w tej dobrej sytuacji, że w Gdańsku jest kilka wygodnych dla mnie punktów, gdzie stoją paczkomaty. Rafał Brzoska rozkręca swój interes również w innych krajach. Pamiętacie metalowe blaszki doklejane do kopert, żeby zwiększyć wagę koperty do 50g i złamać monopol poczty? To również pomysł Inpost. 

Jake Hollier chciał uratować przed zapomnieniem słynne angielskie czerwone budki telefoniczne i postanowił założyć w nich...kawiarnię Zobacz zdjęcia i opis inicjatywy. 

Zajrzyj do listy Kreatywni 2014. Znajdziesz tam osoby, które wykazały się nieszablonowym myśleniem. Osoby te stworzyły coś nowego albo wykorzystały w nowy sposób istniejące już rozwiązania. Poszukaj inspiracji albo przejrzyj z ciekawości co można nowego stworzyć w dzisiejszych czasach. 

 

 


Napiszcie jakie Wy znacie ciekawe inicjatywy i biznesy. Co zaskoczyło Was innowacyjnym podejściem? 


Przeczytaj również:

Jakie znaczenie ma słowo "bo"

Co robić, gdy zaginie/zgubi się dziecko

Jak kolorem można zmienić swój wygląd.

 

No to pa!

OK! Olga Komorowska

Ja w mediach

          

 

 

 

Olga Komorowska - Bloglovin