Inspiracje na grudzień

Grudzień to miesiąc, który upływa w atmosferze kupowania prezentów, sprzątania, pieczenia pierników, rozmów w gronie rodziny. Czasami trzeba usiąść i się wyciszyć. Obejrzeć dobry film, przeczytać dobrą książkę, posłuchać dobrą muzykę. Mam dla Was kilka propozycji, przy których się zrelaksujecie. I nie będzie to film "Kevin sam w domu"

Obejrzyjcie z rodziną wspaniały film "Przygoda na Antarktydzie". Film opowiada o psach Husky, które zostały same na Antarktydzie przez ponad 100 dni. Muszą zdobyć jedzenie, muszą współpracować, muszą wykazać się dużym sprytem. Film momentami wzrusza. Piękne są krajobrazy: lód, śnieg, zorza polarna.

 

W grudniu wieczór zapada szybko. Robię sobie kubek zielonej herbaty, otulam się kocem i czytam. Mam dla Was dwie wciągające propozycje. Jedną rodzinną, drugą mroźną. 

Biała Wilczyca" opowiada o dziewczynie, która przeżywa rewolucję rosyjską i z młodszym braciszkiem ucieka do Francji. Książka wspaniale opisuje przeżycia Ksenii i jej walkę o byt na tle wydarzeń historycznych w Rosji, narastającego koszmaru hitleryzmu i II Wojny Światowej. Książkę przeczytałam jednym tchem.

 
dobra książka

"Syberia. Zimowa Odyseja"Poczujecie chłód, a nawet mróz. Romuald Koperski opisuje zimową ekspedycję, którą zrealizował z dwoma przyjaciółmi samochodem z Portugalii przez Syberię na dalekie krańce Czukotki. Poznamy egzotyczne kultury, ciekawe przygody, niesamowitych ludzi. Co prawda zimy u nas w Polsce są coraz łagodniejsze, ale nigdy nie wiemy, kiedy przyda nam się wiedza jak sobie poradzić w tak trudnych warunkach.

Romuald Koperski

Kilka dni temu jechałam do pracy. Wycieraczki dzielnie walczyły ze strugami deszczu. Na ulicy ludzie chowali się pod ciemnymi parasolami. Nagle usłyszałam w radiu piosenkę. I słuchałam jej zauroczona. Święta będą u nas cały rok. Wokół domu nie potrzebny płot. Chodźcie wszyscy ogrzać się. Odkryłam chór TABB Sound'N'Grace 

 
 
Odkryłam bardzo ciekawy blog http://www.humansofnewyork.com/. Brandon w roku 2010 postanowił przeprowadzać wywiady z osobami, które spotyka na ulicy. Powstały bardzo ciekawe, czasami smutne historie zwykłych ludzi. 

Święta, to okres, w którym mamy chwilę, żeby zagrać w grę planszową. Ja polecam Rój - grę dla dwóch osób. Gra jest trochę podobna do szachów, ponieważ każdy owad ma przypisany do siebie rodzaj ruchu. Konik polny tylko skacze, mrówka może obejść rój dookoła, żuk może poruszać się na grzbiecie innego owada. Jeżeli ktoś chce wygrać w tej grze, to musi intensywnie myśleć. Jest to gra logiczna. Reguły gry są bardzo proste.

gra planszowa

A jakie Wy macie sposoby na odpoczynek? Książka? Spacer? Kino? 


 

Poczytajcie również:

o komunikacji między ludźmi - wiedza się przyda, bo w Święta dużo rozmawiamy

o komunikacji z psami - będziemy z  psami wychodzić częściej na spacery

o leckji szczęścia

inspiracje na listopad - znajdziecie tu również ciekawy film i inne propozycje

 

Ja w mediach

          

 

 

 

Olga Komorowska - Bloglovin