Szczęście, wygląd, przeciwności

5 ciekawych osób, 5 inspiracji na życie. 

Wybrałam dla Was 5 bardzo ciekawych wypowiedzi, 5 idei wartych według mnie rozpowszechniania. Wypowiedzi są nie dłuższe niż 18 minut. Zwróćcie uwagę na wykład Sccotta Frasera, nie tylko pod kątem ciekawego tematu, ale też sposobu, w jaki prowadzi prezentację.

 

Dla rodziców szczęście to wysoka poprzeczka. Jenifer Senior

"W księgarni półki uginają się pod poradnikami dla rodziców. Jak wychować szczęśliwe dziecko? Jak nauczyć dziecko przedsiębiorczości? 5 kroków do szczęścia dziecka. Jakie błędy popełniają rodzice?  Rodzic przeżywa stres. Czy dobrze wychowuję swoje dziecko? Należy sobie zadać jednak pytanie: Dlaczego wychowanie dziecka ma być takim ciężarem dla rodzica?" W USA doszło do paranoi. Nawet Ulica Sezamkowa nie jest dla dzieci (na początku każdego programu jest napis: program nie jest przeznaczony dla dzieci). Dziecku należy dać miłość i akceptację. Jenifer Senior, gdy urodziła swoje dziecko, przytuliła je i powiedziała: ze wszystkich sił spróbuję cię nie skrzywdzić. Każdy rodzic popełnia błędy. Nie unikniemy tego. Nie ma jednego dobrego modelu na wychowanie dziecka.

Wygląd to nie wszystko. Wierzcie mi. Jestem modelką. Cameron Russel

"Natura dała mi figurę i urodę. To fakt. Obraz jest potężny, ale jest powierzchowny. W 6 sekund zmieniłam Wasz pogląd o sobie. W USA 78% nastolatek nie lubi swojego ciała. Czy ze szczuplejszymi udami i błyszczącymi włosami byłabyś szczęśliwsza?Ja jestem niepewna siebie - codziennie". Cameron Russel pokazuje swoje zdjęcia z magazynów i jednocześnie zdjęcia robione na co dzień przez znajomych. Chce pokazać, że jest zwykłym człowiekiem, a to sztab ludzi sprawia, że na okładkach czasopism wygląda tak jak wygląda.

Szansa, którą niosą przeciwności. Aimee Mullins

"Gdy przeczytam definicję niepełnosprawności ze słownika, to mogłabym nabierać przekonania, że świat widzi we mnie kogoś, kto nie może mieć nadziei na nic dobrego. Kaleki, bezsilny, bezużyteczny, ułomny, opóźniony, kulawy, inwalida (..)  Język wpływa na nasze myśli, na postrzeganie świata. Co to znaczy przezwyciężać trudności? Przeciwności stanowią część naszego życia. Nie jest ważne jakie przeciwności spotkamy na drodze, ale jak wyjdziemy im na spotkanie. Nie chrońmy naszych bliskich przed przeciwnościami. Przygotujmy ich, żeby odpowiednio stawili czoła problemom".

Dlaczego naoczni świadkowie się mylą? Scott Fraser

"17-letni chłopak został skazany na dożywocie, ponieważ świadkowie rozpoznali go na zdjęciu. W procesie nie zidentyfikowano pojazdu, nie znaleziono narzędzia zbrodni, nie zbadano alibi chłopaka. Chłopak spędził w więzieniu 21 lat. Został uniewinniony. Identyfikacja przez świadka jest niedoskonała. Winowajcą jest nasz mózg, który nie lubi próżni. Dodaje do siebie informacje, których nie było. Korzysta ze źródeł, które zna. Działa poza naszą świadomością".  

Czego dorośli mogą nauczyć się od dzieci? Adora Svitak

"Świat potrzebuje dziecięcego podejścia, śmiałych pomysłów, niepohamowanej kreatywności i optymizmu. Dorośli mają plany, marzenia, ale ich nie realizują. Analizują koszty. Myślą, że i tak nic im nie wyjdzie. Żeby coś zaistniało w rzeczywistości, trzeba to sobie najpierw wyobrazić"


Która wypowiedź Wam się najbardziej podobała? Zgadzacie się z tym, co mówią wybrane przeze mnie osoby? Czy macie jakieś własne doświadczenia/przemyślenia w tych obszarach?


 

Jeżeli zaprezentowane idee są według Was warte rozpowszechnienia, przekażcie artykuł dalej. 

Przeczytaj również:

o szczęściu według Srikumar Rao

o sposobach na ograniczenie zakupów

ciekawa książka, ciekawy film

ciekawe pomysły na spędzenie czasu

 

 

Ja w mediach

          

 

 

 

Olga Komorowska - Bloglovin