5 sposobów na szczęście

Wszyscy chcemy mieć szczęśliwe życie. Szukamy recepty na szczęście. W księgarni półki uginają się pod ciężarem poradników o lepszym życiu. Niektórzy z nas kupią większy dom, lepszy samochód, ponieważ myślą, że w tym znajdą szczęście. Zapytałam osoby, z którymi robiłam wywiady, co znaczy dla nich szczęście. Zainspirujcie się.  

Natalia Dębiec

dietetyk 

Pracujmy w takim zawodzie, który nas nie męczy, w którym przychodzimy do pracy i myślimy ojeju jak fajnie, znowu przyjdą do mnie pacjenci, czyli praca z pasją. Jedzenie to jest przyjemność. Dobierajmy takie jedzenie które sprawia nam przyjemność. Wybierajmy z jedzenia to co lubimy. Rodzina. Znajdźmy wokół siebie takie osoby, które sprawią że ten dzień zawsze będzie lepszy, mimo, że gdzieś tam są jakieś niepowodzenia.

Wywiad z Natalią Dębiec Jak odżywiać się zdrowo - porady dietetyka

 

Agata Gregorkiewiczzespół Downa

trenerka tańca 

Szczęście to taki moment, gdy człowiek pozwala sobie na siebie. Gdy robi to co jest zgodne z nim samym. Bez takiego punktu, ciężko jest budować relacje. Ja na przykład bardzo cieszę się, z prezentu, który dostałam od życia - taniec. Moja recepta, to spuścić z siebie powietrze i się wyluzować.

Wywiad z Agatą Gregorkiewicz: Skuteczny sposób, żeby znaleźć w sobie siłę do życia

 

Marek Adamkowicz

dziennikarz Dziennika Bałtyckiego

Najważniejszą rzeczą, to wiedzieć czego się chce w życiu. Z moich obserwacji wynika, że największy problem ze szczęściem mają ci ludzie, którzy nie wiedzą czego od życia chcą. 

Wywiad z Markiem Adamkowiczem: Nie każdy potrafi pisać

 

Nataliya Tandryk

studentka, Ukrainka,

Szczęście - to pokój w twoim kraju. A dobre życie - to życie wśród takich ludzi, którzy nie będą brać broni do rąk i nie będą wykorzystwyać słowa jako broń. To jest ideał, utopia, do której trzeba dążyć.  

Wywiad z Nataliya Tandryk - Życie z zespołem Downa na Ukrainie 

 

Patryk Kienast

członek zespołu Mjut

Szczęście kojarzy mi się z wykonywaniem tego co jest przyjemne i otaczanie się ludźmi, których obecność sprawia radość. 

Wywiadu jeszcze nie mam. Mam za to scenariusz wywiadu i pytania. Musimy zsynchronizować terminy. 

 

O szczęściu mądrze powiedział Dalajlama 

Zadziwia mnie człowiek. Bo poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera,tak na prawdę nie żyjąc."

 

Przeczytajcie również mój wcześniejszy artykuł na temat lekcji szczęścia według Srikumar Rao.

Szczęście znajduje się codziennie, wokół nas. Jest na wyciągnięcie ręki. O tym pisze Małgosia u siebie na blogu Manufaktura Radości.

 


Jestem ciekawa, co Wy myślicie o szczęściu, radości? Co robicie, żeby być szczęśliwym? Co daje Wam szczęście, radość?


 

Zapraszam również do czytania: 

Czytałam Agacie i co się okazało

Krav Maga, muzyka i śpiew

Dario, historia psa, który znalazł swój dom 

 

 

Ja w mediach

          

 

 

 

Olga Komorowska - Bloglovin