Projekt, który zorganizowałam

Podczas panelu dyskusyjnego, który prowadziłam, usłyszałam piękne i mądre słowa.

Słowa, które wypowiedział Michał - dorosła osoba z zespołem Downa: "Stereotypy. Kochani! Walczmy z nimi. Zmieniajmy świat. Kochajmy się". 

Dwa dni przed Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnością poprowadziłam ciekawe spotkanie o stereotypach. Zaprosiłam młodzież ze szkoły Agaty (Szkoła Podstawowa nr 37 im. Szarych Szeregów w Gdańsku), która przedstawiła występ pt. „Jak jej to powiedzieć?”. Celem przedstawienia było pokazanie z jednej strony, że osoby z upośledzeniem umysłowym mają takie same uczucia jak osoby „pełnosprawne”, a z drugiej, że pomimo niepełnosprawności aktorów, przedstawienie może wzbudzić w widzach bardzo pozytywne emocje. W części drugiej powiedziałam parę słów o mechanizmach powstawania stereotypów

W części trzeciej odbyła się dyskusja panelowa, do której zaprosiłam: Małgorzatę Bulczak – Prezes Fundacji Ja też i mama dziewczynki z zespołem Downa, Jarka Rebelińskiego - twórca teatru RAZEM Gdańskiego Archipelagu Kultury, Członek zarządu Fundacji Rozwoju i Integracji AKCES zajmującej się szeroko pojętą integracją społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz innych grup marginalizowanych i defaworyzowanych, Emilię Kochańską i Michała Milkę – dorosłe, aktywne w życiu osoby z zespołem Downa oraz Andrzeja Urbańskiego, Pełnomocnika ds. Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed. Ja byłam moderatorem panelu.

Obejrzyjcie, szczególnie fragment, w którym wypowiadają się osoby z zespołem Downa (około 11 minuty) i samą końcówkę, czyli piękne słowa Michała, które powinny nam towarzyszyć codziennie.

 

 

Ja w mediach

          

 

 

 

Olga Komorowska - Bloglovin