Pomysły na prezent dla mamy nie tylko na Dzień Matki

Na zdjęciu jestem ja - ten mały smyk z chustką na głowie - i moja mama, która była inspiracją do napisania tego wpisu.

Jako matki pełnimy wiele ról. Jesteśmy kucharkami, sprzątaczkami, kierownikami, dostawcami, kierowcami, nauczycielami. Ja w Dniu Matki chcę się poczuć wyłącznie jak matka.  Na pewno usiądę na naszym dużym łóżku z dziećmi po bokach i poczytam im książkę. Pogramy w gry planszowe, poprzytulamy się, damy sobie buziaka, zjemy lody z bitą śmietaną i polewą czekoladową. Będę tylko mamą i nie będę zajmowała się stertą brudnych naczyń w zlewie, obiadem i kolacją. 

Wyciągnęłam mój album ze zdjęciami sprzed 40 lat. Zdjęcia są czarno-białe, lekko zniszczone, ale pokazują miłość mojej mamy do mnie. Jej radosny śmiech, czuły pocałunek, dumne spojrzenie kształtowały mnie taką jaka jestem dzisiaj. Ja tych chwil nie pamiętam, ale one są we mnie. Jeden pstryk analogowego aparatu fotograficznego zatrzymał te chwile. Pokazałam zdjęcia mojej mamie. Dawno ich nie oglądałyśmy. Mama zaczęła opowiadać.

To był moment, w którym powiedziałam bez słów: dziękuję.

Dzień Matki

Matka i córka                                     

Dzień Matki

 

Wdzięczność. Czy jestem mamie wdzięczna? Bardzo. Dziękuję mojej mamie za to jaka jestem. Za jej gotowość do wsparcia w każdej chwili, za wiarę we mnie i za to, że mogę z nią porozmawiać, jak kobieta z kobietą. Za to, że jak się pokłócimy, to potrafimy się pogodzić i za to, że pozwala mi popełniać błędy.

Moja mama,  jak każda kobieta, lubi być dopieszczona i doceniona

Wypad do kawiarni na lody i kawę albo do restauracji na obiad to jest bardzo dobry pomysł. Zawsze jest to inne miejsce niż dom. Nie trzeba stać przy garnkach, stresować się, że coś nie wyjdzie, a potem sprzątać. 

Moja mama uwielbia dostawać prezenty. Ale muszą być osobiste. Kiedyś tata kupił jej zagłówki do foteli w samochodzie. I to nie był dobry pomysł 😄.  Na pewno ucieszyłaby się z perfum, książki, biżuterii, vouchera na zabiegi do kosmetyczki. Ponieważ bardzo lubi kwiaty, to również ucieszyłaby się z kwiatka, który rósłby na balkonie. 

 

 A jakie Wy macie pomysły na prezent dla mamy? 

 

Jeżeli artykuł Was zaciekawił, zainspirował prześlijcie go dalej, dajcie lajka, napiszcie komentarz.

 

hebe

 

Jeżeli nie czytaliście, to zajrzyjcie na inne moje wpisy:

 Moje sposoby na poczucie pewności siebie 

Lekcja szczęścia według Srikumar Rao

Historia Dario, czyli psa, który znalazł swój dom.

Co musisz wiedzieć o komunikacji między ludźmi

O cudownym sposobie na dzieci i na męża

 

Ja w mediach

          

Olga Komorowska - Bloglovin