Inspiracje na listopad

Listopad to mój najgorszy miesiąc w roku. Już nie ma polskiej złotej jesieni i tęczowych kolorów na ulicy. Drzewa pokazują swoje gołe konary i gałęzie. Pada zimny deszcz. Słońce tylko czasami sobie przypomni, jakie ma zadanie. Jest szaro, depresyjnie. Dlatego przygotowałam dla Was ciekawe propozycje na ten smutny i chłodny miesiąc. 

Film

Obejrzałam ostatnio komedię romantyczną z Juliette Binoche i Steve Carell " Ja cię kocham, a ty z nim". Idealna propozycja na ten paskudny listopad. Film jest pełen ciepła, miłości i humoru. Tytuł zdradza dużo, ale nie wszystko. Film opowiada również o wspaniałych relacjach między dziadkami, rodzeństwem, rodzicami i dziećmi. Akcja rozgrywa się przede wszystkim w domu dziadków, podczas zjazdu rodziny. Fantastyczne sceny w filmie, pokazujące jak można się bawić w gronie rodziny to: poranna gimnastyka całej rodziny, mecz rugby, zorganizowany wieczór występów. A scena pod prysznicem jest genialna!   

 

Długie wieczory listopadowe upływają pod hasłem: czytam

Ale dziś nie będę polecała książek, tylko blogi, na które sama zaglądam lub wpisy, które ostatnio znalazłam w Internecie:

O motywacji, dobrym, aktywnym życiu:andrzejtucholski

andrzejtucholski.pl

http://manufaktura-radosci.blogspot.com

Nie czytam blogów o modzie. Ale ostatnio przez przypadek wpadłam do Joanny Glogazy. I muszę powiedzieć, że mi się spodobał jej blog http://styledigger.com/. Zdjęcia  są naturalne. Jest wiele ciekawych wpisów. I znalazłam bardzo ciepły opis pobytu u babci - co moim zdaniem wyróżnia Joannę Glogazę. Starość nie jest chwytliwym tematem w sieci. U babci skrzypią drewniane deski, z pieca bije ciepło, na talerzu leżą pokrojone kanapki w kosteczkę. I jest pies, który wygląda, tak jak pies mojej mamy. 

Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz należy do mojej ulubionej serii książek z okresu, gdy byłam nastolatką. I znalazłam osobę, która wypisała cytaty z tych książek: jeżycjada

Czas dla siebie

Listopad to dobry moment, żeby skorzystać z usług kosmetyczki lub zrobić sobie domowe spa. Zajrzyjcie na bloga kosmetyczki, która została najlepszą kosmetyczką w Polsce w 2015r. blog kosmetyczki. Kopalnia wiedzy. Panią Karolinę poznałam przez przypadek, gdy szukałam kogoś, kto by mi przeprowadził analizę kolorystyczną. Przyjechała do mnie do domu skromna, młoda kobieta i zrobiła rewolucję w szafie (zmianę kolorów w mojej garderobie opisuję w artykule o wpływie kolorów na wygląd). Ponieważ bardzo mi zaimponowało podejście pani Karoliny do klienta, do kosmetyków i do zabiegów przeprowadziłam wywiad, jak się teraz okazuje, z najlepszą kosmetyczką w Polsce w 2015r. Treść wywiadu znajdziecie tu:  skuteczne porady na ładny wygląd

Biblioteka 

Nie wiem, czy korzystacie z biblioteki. Ja tak. Ale ostatnio rzadziej pożyczam książki, a częściej chodzę do bibliotek na różne zorganizowane spotkania i imprezy. Rewelacyjną akcja jest wymiana książek. Wymiana jest organizowana przez Fundację Ad Fontes. Na zdjęciu moje zdobycze z pierwszego wypadu na akcję wymiany książek. Byłam też na wykładach z kryminalistyki. Co się dowiedziałam o robalach i nie tylko o nich, przeczytacie w tym wpisie.  

dobra książka


A jakie Wy macie pomysły na spędzenie czasu w listopadzie? Co robicie, gdy słońca brak?  


 

Jeżeli jeszcze nie czytaliście, to przeczytajcie moje wpisy na blogu, które wprawią was w dobry nastrój:

Jak rozmawia lewopółkulowiec z prawopółkulowcem

Niebezpieczne połączenie

Wróć, kurwa wróć!

Jatka w bagażniku

Antoni, co zrobiłeś swojemu psu

Ja w mediach

          

 

 

 

Olga Komorowska - Bloglovin