4 aplikacje, które odmienią Twoje życie

Pracuję, piszę bloga i się uczę. Poznaję wiele nowych, ciekawych rzeczy. Wędruję po stronach Internetowych. Patrzę tu, patrzę tam. I dzięki tym poszukiwaniom odkryłam kilka ciekawych programów i aplikacji. 

To są programy i aplikacje, bez których dzisiaj nie wyobrażam sobie dnia. No może bez ostatniej - tę używam tylko w razie potrzeby.  

DROPBOX

Dropbox, czyli dysk w chmurze. Używam go nie tylko po to, żeby chronić podwójnie swoją pracę na komputerze, bo mam kolejne miejsce, gdzie przechowuję pliki. Używam go przede wszystkim dlatego, że mam dostęp do moich plików wszędzie.

Jak to działa? Założyłam konto na dropbox.com. Zrobiłam to już jakiś czas temu, dlatego dziś mam 52GB miejsca na tym dysku bez żadnych dodatkowych opłat. Gdy będziecie dziś zakładali konto, za darmo dostaniecie zdecydowanie mniej miejsca. Zainstalowałam sobie katalog Dropboxa u siebie w domu na komputerze i na komputerze w pracy. Gdy napiszę jakiś tekst w pracy i chcę go skończyć w domu, odpalam komputer w domu i mam na dysku ten plik. Działa to na zasadzie zwykłych katalogów jakie są w komputerze. Jeżeli natomiast jestem w miejscu, gdzie nie mam dostępu do swoich komputerów, mogę zalogować się na Dropboxa na stronie Internetowej. Mogę przeczytać mój tekst, ściągnąć go na komputer, na którym pracuję. Dropbox ma jeszcze dodatkową ciekawą funkcję. Mogę udostępnić wybrany katalog innej osobie, która ma Dropboxa. Dzięki temu nie ma problemu z przesyłaniem dużych plików. Dropbox działa również na komórce z Androidem.dropbox

EVERNOTE  

Evernote, czyli notatnik. Umożliwia zakładanie katalogów i podkatalogów, co ułatwia trzymanie porządku. W Evernocie notatki można zapisywać w różny sposób.  Mogą być zapisane przez nas samych. I to jest funkcja, do której najczęściej używam tę aplikację. Notatki mogą być długie.  Drugi sposób robienia notatek, to zapisanie strony Internetowej, do której chce się potem powrócić. Do tego służy wtyczka z zielonym słoniem, którą trzeba zainstalować w przeglądarce. Minusem zapisywania stron w Evernocie jest to, że po kliknięciu w tę wtyczkę, trzeba wybrać odpowiedni katalog, w którym ma być zapisana strona. Evernote umożliwia pracę nad notatkami kilku osobom. Można również zainstalować na komórce z Androidem.

POCKET

Ponieważ w Evernote długo trwa zapisywanie stron, zalogowałam się w Pocket i zainstalowałam sobie wtyczkę do aplikacji Pocket. Tutaj wystarczy tylko kliknąć na znaczek kieszonki i strona, którą czytamy jest zapisana

JAKDOJADE.PL

Wiem, że ta aplikacja działa w Trójmieście i w Warszawie. Nie używałam w innych miastach. Jak działa? Wpisujmy miejsce startu i miejsce docelowe. Wybieramy, czy chcemy tę trasę przejść na piechotę, czy środkami komunikacji miejskiej. Otrzymujemy informacje o czasie pokonania trasy, za ile minut musimy ruszyć w trasę, żeby zdążyć na konkretny tramwaj lub autobus. Otrzymujemy konkretne numery środków komunikacji miejskiej i przystanki, na których się zatrzymuje. Do tego wyświetla się mapka trasy. Rewelacja! Można sprawdzić trasę zarówno na komputerze, jak i na komórce z Androidem. Ostatnio zginęłabym bez niej w Warszawie. 

 

 


Jeżeli znacie jakieś ciekawe programy lub aplikacje, to dajcie koniecznie znać! 


 

Przeczytajcie również:

Test na inteligencję pudla

Czytałam Agacie i co się okazało

Zabójczy efekt pierwszego wrażenia

Pomóżże człowieku!

 

 

 

 

 

Ja w mediach

          

 

 

 

Olga Komorowska - Bloglovin