Pies po narkozie

Gdy pies budzi się po narkozie, leży samotnie w klatce lub w kojcu. Gdy Dario obudził się z uśpienia, przy nim byłam ja.

Po co?

Dario był u nas dopiero dwa miesiące. Uczyliśmy się siebie. Przywiązywaliśmy do siebie. Utrwalaliśmy wspólne relacje.

Nie wiedzieliśmy jak Dario by się poczuł, gdyby się obudził i widział pręty klatki. Jest przecież psem adoptowanym, a my jesteśmy jego trzecim stadem. 

Gdzie pani?! Jestem sam?! AUUUU, znów mnie porzucili!!!!

Weterynarz dał Dario „głupiego Jasia” w poczekalni.pudel

Po zabiegu mnie zawołał. Dario leżał na podłodze. Język zwisał mu z pyska, nie ruszał się. Weszłam do pomieszczenia. Odezwałam się. 

W tym momencie Dario podniósł głowę, a dokładniej oderwał ją lekko od ziemi. Głowa go nie słuchała, bo była jeszcze bezwładna. Dlatego spróbował jeszcze raz. Efekt był taki sam. Poruszył ogonem. Chciał zamerdać, ale ciało go nie słuchało. Cały się naprężył, jakby chciał wstać. Nie dał rady.

Powiedziałam: jest dobrze Dario. Jest ok. Będę tu przy tobie.

Lekarz skomentował zachowanie psa: poznał panią.

I to mi wystarczyło. Dobrze zrobiliśmy. 

Siedziałam przy Dario, mówiłam do niego. Czekałam aż się obudzi. W pewnym momencie naprężył się i tak jak źrebak po urodzeniu, niezdarnie wstał i podszedł do mnie na chwiejnych nogach. Położył mi głowę na kolanach. Pogłaskałam go, tak jak lubi, za uszami.

P.S.

Gdy następnym razem Dario będzie pod narkozą, też będę przy nim, gdy się będzie budzić. Nie jest to standardowe zachowanie. W przychodni weterynaryjnej przewidziane miejsce dla właściciela jest w poczekalni. Ja siedziałam na zapleczu, przeszkadzałam. Czułam niezadowolenie personelu.

pudel
Ale było warto.

 

Przeczytaj rownież:

Dario sam w domu - Jak nauczyłam Dario, żeby nie płakał za nami, gdy nas nie ma 

Miłość od pierwszego wejrzenia - pierwsze spotkanie z psem, który szukał domu

Jak to było między samcami - o początkowych relacjach między Dario i Zulusem

 

Ja w mediach

          

 

 

 

Olga Komorowska - Bloglovin