Kwartalnik

Kwartalnik Moje JA TEŻ

Jedyne takie czasopismo w Polsce. Kwartalnik jest skierowany do osób z niepełnosprawnością intelektualną.  

O nich, dla nich z nimi. - to jest hasło dla Kwartalnika.

A ja jestem pomysłodawcą i redaktorem naczelnym Kwartalnika Moje JA TEŻ. 

Jakiś czas temu stwierdziałm, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną nie mają swojego czasopisma. Nie mają miejsca, w którym mogliby oberzeć swoje zdjęcia, swoje sukcesy, swoje historie. A tego bardzo potrzebują dla podniesienia swojego poziomu wartości. 

W Kwartalniku na okładce jest osoba, której historia opisana jest w środku. Była już Agata, był Michał i Zuzia i Tymek. Przed nami Hania, Oliwer, Michał, Karolina i kolejne osoby, które zapisują się na listę oczekujących. Ale to nie jest jedyny sposób, żeby znaleźć się w Kwartalniku. Można napisać list do redakcji (czyli w zasadzie do mnie), można wysłać zdjęcie z Kwartalnikiem w ręku, można pokazać swój sukces, przesłać zdjęcia z wakacji. Sposobów jest wiele. 

Kwartalnik dzisiaj to na pewno miejsce edukacyjne, bo można go wykorzystać do pracy w relacji uczeń-nauczyciel, ale również dlatego, że są w nim ciekawe materiały do samodzielnej edukacji. U Agaty w szkole (szkoła przysposabiająca do pracy), nauczyciele biorą Kwartalnik dla swoich uczniów, żeby na lekcji z nimi pracować nad zawartością. Słyszałam, że na Uniwersytecie Gdańskim Kwartalnik jest pokazywany studentom pedagogiki specjalnej. 

Kwartalnik to miejsce do integracji, ponieważ w jego tworzenie zaangażowana jest młodzież "pełnosprawna".
 
Kwartalnik ma również umożliwić rodzicom spojrzenie na ich dzieci z innej perspektywy, zaktywizować do działania, ukazać jasne strony życia z niepełnosprawnością.
 
W Kwartalniku są działy, które należą do osób z niepełnosprawnością. Jest "Hania w Kuchni", "DJ Michał zaprasza", "Aga Kolorowa - kolory i stroje". 
 
 
 
Numer wiosenny 2020 to historia Olivera i zobacz jaka piękna okładka. 
 
okladka

 

W tym linku możesz pobrać wersję w pdf 

Attachments:
Download this file (JaTez-katalog-2020-03.pdf)Numer wiosna 202010726 kB

  
Wszystkie numery znajdziecie w pdf znajdziecie na stronie Fundacji Ja też. Jest też wersja drukowana, ale nie wszystkimy numerami dysponujemy, bo się powoli rozchodzą.  
 

Fundacja Ja też 

 

Na portalu Trójmiasto.pl przeczytaj artykuł na temat Kwartalnika. Zapraszam! 

Przyłącz się do teamu #mojejatez! Poczytaj i baw się dobrze z Kwartalnikiem. 

Fajnie jest tworzyć coś dla kogoś. Ale jeszcze lepiej tworzyć coś wspólnie. 

Autorką zdjęcia głównego jest  Olga Jasińska 

Pozdrawiam serdecznie

Olga Komorowska

© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj