Migawki

Jak wykorzystać windę do ćwiczeń z psem

zabawa z psem

Codziennie psy idą na spacer. Codziennie zjeżdżamy windą. Gdy zsumuję czas spędzony w windzie, to wychodzi mi wiele cennych minut! 


Jest to wiele cennych minut do zrobienia kilku ćwiczeń.

Przyjeżdża winda. Drzwi otwierają się  z cichym szumem.

Ćwiczenie pierwsze – kto ma pierwszy wejść do windy? 

Ćwiczenie drugie – siad w windzie. Nasza winda jest wyjątkowo mała, dlatego uczę psy siadać w kącie.  Żeby starczyło miejsca jeszcze dla kogoś.

Ćwiczenie trzecie – koncentracja. Psy dostają jedzenie, gdy na mnie patrzą. Początkowo czas patrzenia wynosił tylko jedno piętro, teraz stopniowo wydłużam ten czas.

Winda dojeżdża na parter. Drzwi się rozsuwają. Dwa czarne nosy zaczynają pracować. Zapachy z podwórka czają się tuż za ścianą.

Ćwiczenie czwarte – cierpliwość. Psy muszą siedzieć. Wyjdą dopiero, gdy rzucę hasło: idziemy!

Modyfikacja ćwiczenia: można powciskać przycisk stop na kilku piętrach, żeby drzwi otwierały się kilka razy. Pies jest zdezorientowany. Czy to już?

Ale uwaga! Nie wciskajcie za dużo pięter, żeby nie zdenerwować sąsiadów!

Ćwiczenie piąte – gratis – to ćwiczenie działa u nas, tylko w jedną stronę. Gdy wracamy do domu.

Winda zjeżdża na parter. Drzwi się otwierają. Psy już chcą wejść do windy. Ale niestety. Wołam do psów: na górę! I pokazuję ręką schody. Psy biegną na piechotę. My jedziemy windą. Spotykamy się na ósmym piętrze. Psy dostają nagrodę. Zdarza się, że są przed nami. 

Świetna sprawa, w sytuacji gdy mamy więcej bagaży lub gdy więcej ludzi chce wsiąść do windy.

Jak to działa?

Zulus

Zulus biegnie z parteru prosto na górę. Uczyliśmy go stopniowo. Najpierw z pół piętra, potem z siódmego piętra i tak stopniowo wydłużaliśmy dystans. Początkowo Zulus nie wiedział gdzie ma się zatrzymać i wbiegał aż na 10 piętro. 

Dario

Dario biegnie za Zulusem. Sam jeszcze nie wbiegł na górę. Jak jest sam, to gdzieś po drodze się gubi i trzeba po niego zejść. Ale to kwestia czasu. Z Dario jest jeszcze ten kłopot, że po drodze sprawdza zawartość rzeczy wystawionych na klatkę przez sąsiadów na przykład worków na śmieci.

© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj