Migawki

Triki, żeby w Dubaju nie wydać dużych pieniędzy

dubaj

Znajomi, których poznałam w Dubaju jedli obiad w cenie 200zł, ja jadłam w cenie 30zł. 

 

Jeżeli chodzi o przelicznik waluty to 1 PLN = 1 AED.

W części nowoczesnej Dubaju zobaczymy min. najwyższą wieżę Burdż Chlifa, największe centrum handlowe Dubai Mall, hotel w kształcie żagla, czyli Burj al Arab, obiad zjemy za 200zł, a kilogram daktyli kupimy za ponad 200zł. 

dubaj14.jpg
dubaj_sklep.jpg

Żeby zjeść taniej, musimy oddalić się od tego blichtru i zobaczyć inne oblicze Dubaju. Musimy przejść się ulicami, którymi najczęściej nie wędruje turysta. 

dubaj1.jpg
dubaj_ulica3.jpg

Tę restaurację polecił Hindus, który sterował drewnianą łódeczką (Abra) między Burr Dubaj, a Deirą. Znajduje się niedaleko miejsca, w którym wsiadają i wysiadają turyści, ale nie przy głównym szlaku turystycznym. Jedzenie było przepyszne, aczkolwiek ostre. Można było skosztować potraw kuchni arabskiej, indyjskiej albo chińskiej za około 20 zł. 

dubaj6.jpg
dubaj18.jpg
dubaj17.jpg

Przelicznik jest 1 do 1! Czyli 1 PLN = 1 AED Smaczne jedzenie, za niewielkie pieniądze, w towarzystwie zwykłych ludzi. Wodę podają za darmo. 

Tyle samo kosztują, co u nas w McDonalds, a zdecydowanie smaczniejsze :-). 

dubaj8.jpg

Takich koktajli, w tej cenie nie znajdę w Polsce - 8 albo 12 zł !? Kupiłam w malutkim lokalu, który polecił przechodzień. 

dubaj7.jpg

A tu bardziej luksusowa restauracja. Ale nadal w tym samym obszarze Dubaju. 

dubaj9.jpg
dubaj11.jpg
dubaj13.jpg
dubaj12.jpg

A ceny w sklepach? U nas czereśnie kosztują 18zł za kg. Tam mogłam kupić czerwśnie za 8 zł. Owoce sprowadzają z sąsiednich krajów, a mimo to, są tanie. Na wadze leżą banany - 2 kg za 9 AED, czyli 1 kilogram wychodzi 4,5 AED = 4,5 PLN. 

dubaj21.jpg

To nie jest zbyt odkrywcze, że w dużych miastach są tańsze i droższe miejsca. Jednak wystarczy oddalić się od centrum Dubaju (centrum=wysokie nowowczesne biurowce i inne budynki) o dwa przystanki metrem, a już jesteśmy w zdecydowanie tańszych dzielnicach. Turyści zazwyczaj mieszkają w tej bardziej luksusowej części Dubaju. 

Jeżeli chodzi o nocleg w hotelu, to, gdy wynajmiemy pokój, poza nowoczesnym centrum, cena za dobę wynosić będzie około 150-200zł. Tyle co u nas? Tak, a nawet taniej. 

 

Warto do Dubaju pojechać w okresie Ramadanu. Tańszy jest bilet na samolot. Tańszy jest nocleg w hotelu. Minusem jest temperatura za oknem. 40 stopni - tylko dla twardzieli. Ja przyznam szczerze - wymiękałam.

 

Pamiętać należy, że w okresie Ramadanu, nie zjemy obiadu w restauracji o "naszej" porze. Najwcześniej około godziny 19. Jednak można się zaopatrzeć dzień wcześniej w jedzenie i spokojnie można przetrwać dzień, a na wieczór zjeść obiado-kolację.  

© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj