Wywiady

9 angielskich absurdów

Anglia

Zapraszam Ciebie w kolejną podróż po Anglii. Oprowadzi nas Ania - dziewczyna, która studiowała i pracowała w tym kraju. Miłej lektury!


Ania wyjasniła mi dlaczego w Anglii po studiach z geografii można znaleźć pracę jako aktuariusz (czytaj tu). Ania opowiedziała mi również jak wygląda dobrze płatna praca w Anglii (czytaj tu)

Teraz kolej na angielskie absurdy: 

  • chipsy o smaku octu (ja nawet nie mogę sobie wyobrazić tego smaku)
  • bezmyślne ostrzeżenia dla alergików np. na paczce orzeszków znajduje się napis - produkt może zawierać śladowe ilości orzechów
  • system dwóch kranów - jeden jest z lodowatą wodą, drugi z wrzątkiem
  • wykładzina na podłodze w łazience (na takiej wykładzinie dojrzewają różne dziwne rzeczy, w nowym budownictwie odchodzi się od tego standardu)
  • w Boże Narodzenie nie można wywiesić przed domem napisu z życzeniami, ponieważ można w ten sposób kogoś obrazić (poprawność polityczna)
  • reakcja na śnieg 

Gdy spadnie śnieg, kraj zamiera. Nawet gdy wysokość pokrywy śnieżnej osiąga tylko 2 cm. Nie jeżdżą autobusy, pociągi, tramwaje, taksówki. Zamykają szkoły. Ludzie nie przychodzą do pracy.

Przez śnieg Ania nie mogła dojechać do Polski przez 4 dni. Najpierw odwołali całkowicie lot. Potem pomimo, że pogoda się ustabilizowała, pasażerowie się pojawili, samolot był gotowy do odlotu, załoga samolotu była na pokładzie, Ania nadal nie odleciała. Dlaczego? Ponieważ nie dojechali do pracy pracownicy obsługujący bagaż. Przyczyna? Oczywiście śnieg. Ludzie w samolocie czekali. Aż skończył się czas pracy załogi. Ania i pozostali pasażerowie opuścili samolot i przeniesli się na halę odlotów. Załoga udała się na zasłużony odpoczynek. Dopiero nastepnego dnia, gdy do pracy dotarli pracownicy od bagażu, samolot wystartował do Gdańska. 

Innym razem Ania wracała z Londynu do akademika. Pociąg dojechał do stacji, na której miała wysiąść. Ale się nie zatrzymał. Na stacji nie paliły się światła. Było ciemno. Dlaczego? Z powodu opadu śniegu do pracy nie dojechali pracownicy. Ania wysiadła na kolejnej stacji oddalonej o 15 minut. 

Bardziej znane:

  • kierownica w samochodzie po prawej stronie
  • inne gniazdko elektryczne - trzeba mieć przejściówkę
  • inny system miar i wag 

Powtórka z matmy:

1 cal = 25,4 mm

1 stopa = 0,3048 m

1 jard = 0,9144 m

1 mila = 1609,344 m

1 uncja = 28,413 ml

© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj