Wywiady

Porady kosmetyczki na ładny wygląd

kosmetyczka

Przeprowadziłam wywiad z panią Karoliną, która w listopadzie 2015, została uznana za najlepszą kosmetyczkę 2015 roku! W drogeriach i aptekach znajdziesz wiele rodzajów kremów, w różnej cenie, o różnym składzie. Masz problem z wyborem kremu? Ja często tak. Mam delikatną i wrażliwą cerę. 

 

Olga: Im bardziej nawilżam twarz, tym mniej mi się świeci.

Kosmetyczka: Tak, to jest reakcja obronna skóry. Gdy nie nawilżamy, to nasza skóra produkuje więcej łoju. Jest to naturalny proces. Dlatego się świecimy. Szczególnie jest to widoczne przy tłustych i trądzikowych cerach. Gdy nawilżymy skórę trądzikową, to proces wytwarzania łoju zaczyna nam się normować.

Olga: Czy za ceną kremu idzie również jakość kremu?

Kosmetyczka: W kremie trzeba brać pod uwagę skład kremu. Analiza kremu nie jest prostą sprawą. Trzeba trochę znać się na chemii, na nazwach angielskich, łacińskich. Składniki, które są na początku składu, to składniki, których jest najwięcej. Czyli jeżeli zobaczymy na początku składu kosmetyku parafinę, to odrzucamy ten krem. Parafina to jest bardzo tani składnik. Nie ma potrzeby płacenia za krem 80 zł, który w 50% składa się z parafiny. Krem nie powinien zawierać parabenów, sztucznych barwników, PEG. 

Olga: W drogerii półki uginają się pod wpływem ciężaru kremów. Jest wiele firm, w każdej firmie rożne linie. Jak dobrać krem?

Kosmetyczka: Nie jest to łatwe. Taką szybką podpowiedzią są składy. Ale jak się na tym nie znamy, to szukamy firm Aven, La Roche Posey. To są firmy w których składy są dobre.

Olga: To są zagraniczne kremy a polskie?

Kosmetyczka: Ivostin, Sylveco, oleje naturalne. Trzeba pamiętać, że w składzie olejku musi być tylko jedna substancja – olejek. Bez konserwantów, bez zapachów.

Olga: Ale olejek będzie tłusty. On mi nie nawilży tylko natłuści skórę.

Kosmetyczka: Natłuści, ale odbuduje barierę ochronną skóry. Są olejki które są polecane do skór trądzikowych i pomagają przy leczeniu trądziku: olejek perilla, olejek tamanu. Są olejki, które wspomagają cerę naczyniową: olejek ze słodkich migdałów, olejek z róży. Olejek dobrze dobrany do skóry świetnie działa. Nie nawilża bezpośrednio, ale dba o barierę ochronną skóry przez co tworzy film na skórze i woda ze skóry nie ucieka. Czyli pomaga przy nawilżeniu pośrednio .

porady kosmetyczki
© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj