Szczęście

12 faktów na temat uśmiechu

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie młoda dziewczyna, która pracuje w recepcji przychodni niedalko mojego domu. Nigdy, naprawdę nigdy, nie widziałam, żeby się uśmiechnęła. Nigdy też nie widziałam, żeby jej usta choćby drgnęły w delikatnym uśmiechu. Gdy zobaczyłam ją po raz pierwszy, myślałam, że ma zły dzień, ale dziś wiem, że taka jej natura. 

Ja bym nie wytrzymała długo z takim kamiennym wyrazem twarzy. I przyznam, że nie spotkałam do tej pory osoby, której mięśnie chociażby delikatnie nie ułożyły się w uśmiech - chociażby miał to być smutny uśmiech (pomijam osoby z autyzmem). 

 

Uśmiech jest niezwykle ważny w naszym życiu.  

Ale nie chodzi mi o uśmiech Freddyego Krugera z Kszmaru z Ulicy Wiązów ani o uśmiech Johna Rydera z Autostopowicza. Ich uśmiech można zapamiętać do końca życia, ale mi nie chodzi o efekt dreszczy pełznących po plecach. 

Warto jednak wiedzieć, że uśmiech ma różne oblicza. Mi chodzi o tę bardziej przyjacielską jego stronę. Nie mam na myśli uśmiechów z poniższych zdjęć. 

 radość

uśmiech

 

  

No dobrze, to dlaczego warto się uśmiechać? 

 

  • Będziemy bardziej lubiani, ponieważ przyciągają nas miłe, uśmiechnięte twarze. Dzięki uśmiechowi załatwimy również lepiej różne sprawy. 
  • Uśmiech jest zaraźliwy. Gdy widzimy, że ktoś się uśmiecha, sami też chcemy się uśmiechnąć, a dzięki temu wyzwalają się w naszym organiźmie bardzo pozytywne hormony - endorfiny. Dlatego też warto się uśmiechać, nawet gdy nie mamy na to ochoty, bo w ten prosty sposób wpływamy na zachowanie innych ludzi. 
  • Uśmiech oszukuje mózg. Gdy jest nam ciężko i smętnie na duszy, a na twarzy pojawi się uśmiech, to mózg wpada w panikę i myśli: czyżbym coś przegapił? Uruchamia się w naszym mózgu lewa półkula i tzw. "strefa szczęścia".  A dzięki temu, poczujemy się lepiej. 
  • Uśmiech rozluźnia mięsnie twarzy, dlatego w w wieku bardziej zaawansowanym nasza twarz będzie miała ładne zmarszczki. Osoby, na twarzach których rzadko gości uśmiech, na starość mogą mieć wygląd buldoga (z całym szacunkiem, dla tych psiaków). 
  • Śmiech to samo zdrowie, ponieważ zwiększa natlenienie krwi, obniża tętno i sprzyja spalaniu kalorii. 

 

PORADA

Gdy rozmawiasz przez telefon uśmiechaj się, żeby twój głos brzmiał sympatyczniej. A gdy brzmisz sympatyczniej, więcej załatwisz i osiągniesz. Działa to szczególnie, gdy musisz załatwić jakąś sprawę z urzędnikiem. Sposób sprawdzony przeze mnie już wielokrotnie! A gdy masz problem z wywołaniem uśmiechu, to postaw przed sobą lusterko :-). 

 

Jeżeli jesteś kobietą, to mniej uśmiechaj się w kontaktach zawodowych z dominującymi mężczyznami, bo uśmiech to też oznaka uległości. Pamiętaj również, że kobieta, która się nie uśmiecha, uważana jest za mniej atrakcyjną. 

 

CIEKAWOSTKI

 

uśmiechnij się

 

Tak sobie myślę, że ludzie piją alkohol i biorą narkotyki, aby doświadczyć tego, co normalnie odczuwają osoby szczęśliwe. 

Dlatego uśmiechajmy się dużo i do siebie i do innych ludzi. I pamiętajmy, że uśmiech jest zaraźliwy!

 

No to pa! Miłego dnia pełnego uśmiechu

Olga Komorowska

 

© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj