Zespół Downa

Jesteśmy w Together Magazyn

Together Magazyn

W styczniu odebrałam telefon od pani Katarzyny Paluch i świat stanął na chwilę w miejscu, a potem odprawiłam taniec radości, który zakończył się okrzykiem: WOW!

A potem usiadłam na stołku i powiedziałam do siebie: "No nie wierzę" 

Katarzyna Paluch powiedziała mi, że chciałaby zrobić coś bardzo ważnego. I co bym powiedziała na to, żeby być z Agatą na okładce lutowego wydania magazynu Together . Byłby z nami przeprowadzony również wywiad. 

I tym sposobem znalazłam się pewnego dnia z Agatą w studio57  , gdzie zajęły się nami super babki:

zdjęcia @piaseckaaga stylizacja: @majkaaam 

makeup @marzenaniewiarowska @stylab.studio 

hair  @salonfryzur_a.swierczewska .

W bibliotece na półce

Zespół Downa

To było nasze miejsce akcji

To było nasze miejsce akcji

Podczas zdjęć świetnie bawiłam się z Agatą - zapanował między nami flow (chociaż początek był trudny, bo obie byłyśmy trochę spięte, ale potem połynęłyśmy). 

Dla mnie niesamowite było to, że Magazyn Together odważył się zamieścić nas na okładce. Tak, użyłam prawidłowego słowa: odwaga. Biorąc pod uwagę stereotypy, które funkcjonują wokół osób z zespołem Downa oraz nastawienie naszego społeczeństwa do inności, wymagało to odwagi. Ale również otwartości, zrozumienia i akceptacji. 

To, że znalazłam się z Agatą na okładce magazynu pokazało mi również, że zmienia się na naszych oczach społeczeńśtwo. Że stajemy się coraz bardziej otwarci na osoby z zespołem Downa. To jest cudowne. 

Agata w przebieralni

Agata Komorowska

Strona w magazynie

Olga Komorowska

Pojawienie się kobiety z zespołem Downa w magazynie, to ogromny krok w kierunku przełamania stereotypów, to również nadzieja dla wielu rodziców, że świat ich dzieci będzie lepszy, przyjaźniejszy i bardzej otwarty na inność.  

Wywiad ze mną przeprowadziła Redktor Prowadząca Kamila Recław i pytała mnie o bardzo istotne rzeczy. Zwróć uwagę, że w tym wywiadzie brała również udział Agata. 

Nie byłoby mnie i Agaty na okładce magazynu, gdyby nie wcześniejsze zaangażowanie jednego człowieka. Maciej Soczewiński - pomysłodawca i realizator kampanii na rzecz osób z zespołem Downa, w której twarzą była Agata: Piękno jest w każdym z nas - pokazał światu Agatę i napisał artykuł do magazynu Mademoiselle .

 

Bezpośredni link do wywiadu ze mną i z Agatą. I do cudownej sesji zdjęciowej również.   

Together 02/2020

 

Każda kobieta powinna przeżyć takie chwile. Każda z nas powinna wziąć udział w tego typu sesji. Daje to ogromnego kopa do życia i dowartościowuje. 

Ja nie lubię siebie oglądać na zdjęciach. Mam poczucie, że wychodzę na nich byle jak, że na świecie jest tyle ładnych i zgrabnych kobiet, które mogłyby się pokazać. A ja lepiej, żebym była gdzieś tam w cieniu. Tak. To są przekonania, które nabyłam poprzez życie. Wiele z nas ma takie myślenie o sobie. Wiem, że nie jestem jedyna. 
 
Tam w studio, pomiędzy rozstawionymi pudełkami czułam się fantastycznie. Mogłabym przenośić góry. Nie myślałam: OMG, którym profilem lepiej się ustawić, którą nogę i w jaki sposób postawić przed sobą, żeby wyjść lepiej na zdjęciu. Ja się po prostu świetnie bawiłam. 
 
Dziękuję dziewczyny za te chwile. Za chwile, w których poczułam się dobrze ze sobą, za chwile radości i za to, że to wszystko już pozostanie na zawsze ze mną. 
 
I dziękuję rownież, że mogłam przekazać swoją wiedzę i doświadczenie. I jeżeli ta okładka i ten wywiad wpłynie na zmianę czyjegoś nastawienia, jeżeli komuś otworzy oczy i jeżeli komuś pomoże to będzie to wielki sukces. Wielki sukces całego zespołu Magazynu Together. 
 
 
Pozdrawiam ciepło
Olga Komorowska z OK BLOG
Logos4
 

Ja też w mroku sięgam gwiazd

Film promujący osoby z zespołem Downa. Agata jest bohaterką tego filmu.

Ja i Facebook

Linki dla Ciebie

Fundacja Ja też

R

 Fundacja z Gdańska, wspiera rozwój osób z zespołem Downa.

Występ Agaty 2015

© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj