Zespół Downa

Propozycje zabaw dla dzieci cz. I

zabawa z dzieckiem

Zabawy z latarką

Gdy Agata była mała wymyślałam różne zabawy, które często były wygłupami dwóch małych dziewczynek, pomimo, że jedna z nich skończyła już dawno lat osiemnaście. Nosiłam miskę na głowie, chowałam się w szafie, atakowałam szczotkę do zamiatania.  

Ponieważ teraz siedziemy w domu i czymś musimy zająć dzieci, przygotowałam zestaw niektórych zabaw, które i mi i Agacie sprawiały mnóstwo radości. Bo dobra zabawa jest wtedy, gdy i dziecko i rodzic ma z tego przyjemność. Odkryj w sobie własne wewnętrzne dzieck i baw się dobrze!

Te zabawy mają nie tylko dać dużo radości. Wpływają na wzmocnienie poczucia własnej wartości u dziecka i zachęcają do tego, żeby być ciekawym świata. 

 

Tutaj jest plik z zabawami dla Ciebie. 

Attachments:
Download this file (Pobaw_sie_ze_mna_1.pdf)Pobaw się ze mną cz.13984 kB

 

Daj znać, jak Ty bawisz się z dzieckiem. Czy w ogóle lubisz bawić się z dzieckiem? Bo niektórzy rodzice nie potrafią, nie mają na to siły i martwią się tym, że im nie wychodzi. 

Jeżeli Ci się zabawy spodobały, podziel się z innymi rodzicami. Dla mnie podziękowaniem za moją pracę będzie poinformowanie innych, że ja jestem autorką tych zabaw. 

 

A jeżeli lubisz słuchać podcastu, to zapraszam do wysłuchaniu mojego nagrania o tym, dlaczego emocje związane z koronawirusem jak strach, niepokój, są dobrze znane matkom dzieci z niepełnosprawnością. Posłuchaj podcastu

Trzymaj się ciepło! 

Buziaki! Pa!

Olga Komorowska

 

Ja też w mroku sięgam gwiazd

Film promujący osoby z zespołem Downa. Agata jest bohaterką tego filmu.

Ja i Facebook

Linki dla Ciebie

Fundacja Ja też

R

 Fundacja z Gdańska, wspiera rozwój osób z zespołem Downa.

Występ Agaty 2015

© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj