Życie

14 pomysłów, które dodadzą Ci siły do życia

jak dodać sobie
Jesteście zabiegani? Macie dużo na głowie? Dopada Was czasami stres? Ja tak mam. Ale nie muszę iść do SPA, chociaż lubię. Stosuję kilka trików, żeby poczuć się dobrze i mieć siły. 

Oto moja lista:

1. Uśmiechnąć się do siebie na dzień dobry (nawet, gdy jest poniedziałek rano)

2. Wypić szklankę wody (może być z miodem) - jeszcze przed pierwszą kawą i herbatą, potem w ciągu dnia również pić wodę. 

3. 5 minut porannych ćwiczeń - nie ma znaczenia jakich (podskoki, skłony, rozciąganie) - na pobudkę. Jeżeli ktoś ćwiczy więcej to rewelacja. 

4. Zrobić coś innego niż zawsze albo w inny sposób. Na przykład przejść ulicę w innym miejscu, pojechać inną drogą do pracy (budzimy swój mózg do pracy).

5. Zjeść warzywa w ciągu dnia. Często o nich zapominamy i na pewno częściej sięgamy po owoce - bo są słodsze. 

6. Porozmawiać z kimś, kto pozytywnie patrzy na świat, jest inspirujący, często się uśmiecha. 

7. Idąc po ulicy być uważnym - popatrzeć na innych ludzi, poobserwować co robią, uśmiechnąć się do kogoś.

8. Mieć kontakt z przyrodą. Jeżeli mieszkacie blisko lasu, pola, parku to przyroda jest na wyciągnięcie ręki. Jeżeli jednak nie, to trzeba się zadowolić tym, co jest w pobliżu. Stokrotka na trawniku pod blokiem? Pąki liści na krzewach? Wróbelek skaczący po chodniku?  Kot uciekający w popłochu?

kwiaty na balkonie

9. Znaleźć w ciągu dnia kilka minut dla siebie. Może nam towarzyszyć pies. Ale nikt z rodziny, ze znajomych. Dalajlama powiedział: "każdy powinien być codziennie co najmniej przez godzinę sam". 

10. Sprawić SOBIE przyjemność. Szczypta egoizmu jest potrzebna. 

11. Powiedzieć "NIE" toksycznym ludziom, którzy wysysają z nas energię. Tu link do ciekawego artykułu w tym temacie na blogu manufaktura-radości.  

12. Spać odpowiednią ilość godzin. Ja potrzebuję 8 godzin. Gdy śpię mniej, gorzej myślę, staję się nerwowa. 

13. Powiedzieć sobie coś miłego. Pochwalić się za jakieś osiągnięcie, za wygląd, za miły gest, który się zrobiło w czyjąś stronę.  

14. Inspiracja: Regina Brett - autorka książki Bóg zawsze znajdzie Ci pracę prowadzi zeszycik. Zawsze wieczorem zapisuje w nim, co wydarzyło się miłego w ciągu dnia, dla kogo ona była miła. 

P.S. Na balkonie stwarzam dla siebie mini łąkę. Zdjęcia z tym wpisie pokazują kwiaty, które rosną u mnie w skrzynkach. Uwielbiam na nie patrzeć, podlewać i robić im zdjęcia. To mnie uspokaja i wprawia w dobry nastrój. 

© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj