Życie

5 rewelacyjnych sposobów na pracę, gdy kusi nas Internet

praca

Siadam do komputera, żeby popracować. Ale jeszcze na chwilę zerknę co słychać na Facebooku. Przeczytam ciekawy wpis na blogu. A ponieważ czas nie stoi w miejscu, zegarek pokazuje, że minęła godzina. Znacie to? Pokażę Wam 5 sposobów, żeby sobie z tym poradzić. 


Rozpraszaczy wokół nas jest bardzo dużo. Kiedyś był telewizor, hałasy za oknem. Dziś doszedł Internet i jego nieograniczone zasoby. Telefon, który kiedyś służył wyłącznie do rozmawiania, dziś ma tak wiele funkcji, że wielu ludzi (ja też) nie wyobraża sobie życia bez niego.

Co zrobić, żeby nie ulec pokusom i skoncentrować się na pracy? Tu i teraz?   

 

1. Wycisz telefon i wyłącz powiadomienia o nadchodzących wiadomościach

Każde klik! wytrąca mnie z pracy. Najpierw, bo słyszę klik! A potem, bo się zastanawiam, co ciekawego przyszło, kto wysłał do mnie wiadomość. Gdy skuszę się i sprawdzę (oczywiście najczęściej informacja mogła poczekać), to mój proces powrotu do pracy wydłuża się dwukrotnie. Nie pamiętam ostatniej moje mądrej myśli. Na nowo muszę się skoncentrować. Jednym słowem: strata czasu. 

 

2. Zainstaluj Pocket albo Evernota

Gdy szukam informacji w Internecie na jakiś temat, wyświetla mi się kilkanaście stron całkiem oderwanych od tematu. Ale oczywiście są ciekawe. Chcę je koniecznie przeczytać. Teraz w tej chwili. Bo potem gdzieś mi umkną. A moje myśli i moja praca biegną  w tym momencie bocznymi torami. Stop! Powoli. Zostawmy sobie te strony na później. W Pocket można dodawać strony przez jedno kliknięcie na przycisk z kieszonką (wtyczka do Googla). W Evernote wybiera się dodatkowo katalog i sposób zapisu strony. Jeżeli nie znacie jeszcze Evernota, to warto przyjrzeć się bliżej tej aplikacji. Jest to również bardzo ciekawe narzędzie do robienia notatek, udostępniania tych notatek innym. 

 

3. Zapisz posty i filmy na Facebooku

Gdy już nie wytrzymam i zajrzę na Facebooka, to szybko przejrzę posty, bez jakiegokolwiek zaangażowania. Ciekawe rzeczy, które chciałabym przeczytać albo skomentować mogę zapisać. A potem, w wolnej chwili na spokojnie przeczytać i napisać coś w temacie. Posty, które zapisałam, schowane są po lewej stronie w aktualnościach (katalog: zapisane). 

 

4. Daj odpocząć oku

Ja większą część dnia spędzam przy komputerze. Na szczęście obok monitora mam okno i widok na miasto z ósmego piętra. Szczególnie wieczorem widok jest piękny, gdy po ulicy przesuwają się punkty światła. W różnych kierunkach. Spojrzę przez okno, chwilę odpocznę, myśli popłyną swobodnie i wracam do pracy. Wiem, że tu i teraz czeka na mnie praca. Gdybym nie miała takiego widoku, potrzebowałabym ciekawą roślinkę na biurko albo obrazek na ścianę. W przeciwnym razie buszowałabym po Internecie w poszukiwaniu czegoś na odprężenie dla oka, a to by się źle skończyło dla mojej pracy.

 

5. Woda i rozciąganie

Gdy pracuję przy komputerze, piję bardzo dużo wody. Picie wody pomaga mi się skupić. Nie tylko dlatego, że jak wiadomo woda jest zdrowa i mamy pić jej 2 litry dziennie. Ale gdy mam ochotę pobuszować po Internecie w poszukiwaniu ciekawostek, biorę mój ukochany kubek do ręki i piję wodę duszkiem. Chęć buszowania przechodzi. Wracam do pracy. Podobnie jest z ćwiczeniami rozciągającymi. Zamiast Facebooka, robię kilka ćwiczeń na rozciągnięcie moich przykurczonych mięśni. Podaję przy okazji link do ciekawych ćwiczeń, które rozciągną nasze przykurczone mięśnie

Źródło zdjęcia: Internet

© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj