Kwartalnik

Kwartalnik Moje JA TEŻ

Jedyne takie czasopismo w Polsce. Kwartalnik jest skierowany do osób z niepełnosprawnością intelektualną.  

O nich, dla nich z nimi. - to jest hasło dla Kwartalnika.

A ja jestem pomysłodawcą i redaktorem naczelnym Kwartalnika Moje JA TEŻ. 

Jakiś czas temu stwierdziałm, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną nie mają swojego czasopisma. Nie mają miejsca, w którym mogliby oberzeć swoje zdjęcia, swoje sukcesy, swoje historie. A tego bardzo potrzebują dla podniesienia swojego poziomu wartości. 

W Kwartalniku na okładce jest osoba, której historia opisana jest w środku. Była już Agata, był Michał i Zuzia i Tymek. Przed nami Hania, Oliwer, Michał, Karolina i kolejne osoby, które zapisują się na listę oczekujących. Ale to nie jest jedyny sposób, żeby znaleźć się w Kwartalniku. Można napisać list do redakcji (czyli w zasadzie do mnie), można wysłać zdjęcie z Kwartalnikiem w ręku, można pokazać swój sukces, przesłać zdjęcia z wakacji. Sposobów jest wiele. 

Kwartalnik dzisiaj to na pewno miejsce edukacyjne, bo można go wykorzystać do pracy w relacji uczeń-nauczyciel, ale również dlatego, że są w nim ciekawe materiały do samodzielnej edukacji. U Agaty w szkole (szkoła przysposabiająca do pracy), nauczyciele biorą Kwartalnik dla swoich uczniów, żeby na lekcji z nimi pracować nad zawartością. Słyszałam, że na Uniwersytecie Gdańskim Kwartalnik jest pokazywany studentom pedagogiki specjalnej. 

Kwartalnik to miejsce do integracji, ponieważ w jego tworzenie zaangażowana jest młodzież "pełnosprawna".
 
Kwartalnik ma również umożliwić rodzicom spojrzenie na ich dzieci z innej perspektywy, zaktywizować do działania, ukazać jasne strony życia z niepełnosprawnością.
 
W Kwartalniku są działy, które należą do osób z niepełnosprawnością. Jest "Hania w Kuchni", "DJ Michał zaprasza", "Aga Kolorowa - kolory i stroje". 

Fundacja Ja też 

Wersję w pdf i audio Kwartalnika znajdziecie na stronie Fundacji Ja też. Wersję drukowaną dostaniesz w siedzibie Fundacji Ja Też albo wyślemy na podany przez Ciebie adres. 

Na portalu Trójmiasto.pl przeczytaj artykuł na temat Kwartalnika. Zapraszam! 

Przyłącz się do teamu #mojejatez! Poczytaj i baw się dobrze z Kwartalnikiem. 

Fajnie jest tworzyć coś dla kogoś. Ale jeszcze lepiej tworzyć coś wspólnie. 

Autorką zdjęcia głównego jest  Olga Jasińska 

Pozdrawiam serdecznie

Olga Komorowska

Ja też w mroku sięgam gwiazd

Film promujący osoby z zespołem Downa. Agata jest bohaterką tego filmu.

© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj