Agata

Agata modelką na pokazie mody

zespół Downa

Agata wystąpiła na charytatywnym pokazie mody w przepięknej sukni Katarzyny Konieczki. Jak to się zaczęło i jak przebiegało przeczytaj w tym wpisie. 

Ale najpierw zobacz Agatę w sukni. Ja mam to zdjęcie wstawione jako tapetę na komórce, tak się nich zachwycam. A w zasadzie nie zdjęciem, tylko tym co się zadziało, bo była to niezapomniana przygoda. 

zespół Downa
Katarzyna Konieczka

Cudownie, prawda? 

A jak to się wszystko wydarzyło?

 

Od znajomej dowiedziałam się, że Fundacja Aż sobie zazdroszczę Anna Czarnowska i Paulina Chylińska organizowali charytatywny pokaz mody na rzecz Szpitala Psychiatrycznego dla Dzieci w Gdańsku. W dodatku w tym pokazie mody może wziąć udział każdy. I młodszy i starszy, i chudszy i grubszy, i wysoki i niski. Nie ma selekcji osób. 

Poszłam z Agatą na pierwsze spotkanie, zapisałam Agatę i się zaczęło. 

Na kolejnym spotkaniu modelki mogły poznać się z projektantami ubrań i biżuterii, a projektanci wybierali sobie osoby do zespołu (bo odpowiadał im wzrost, figura, włosy). Na Agatę od razu zwróciła uwagę Katarzyna Konieczka i powiedziała, że ma dla niej suknię.

Fundacja zorganizowała dwa zajęcia taneczne na rozruszanie bioder modelek. Były próby wstępne, podczas których dziewczyny, kobiety i mężczyźni uczyli się w jaki sposób będzie wyglądała trasa do przejścia, jaki jest układ (czy wychodzi się pojedynczo, czy w grupie, czy na koniec wychodzą wszyscy i w jakim układzie), do jakiej muzyki będą się poruszać. 

Przygotowanie7

 

Modelki i modele poznawali się nawzajem. Na pierwszym spotkaniu, gdy byli projektanci, miałam wrażenie, że jest rywalizacja między osobami.Na pewno dla niektórych osób to była nie tylko przygoda, ale również możliwość wstawienia w swoje CV takiego wydarzenia. 

Potem między uczestnikami pokazu nawiązywały się koleżeńskie relacje. Jedni pomagali drugim. 

zespół Downa
pokaz
pokaz mody
szpital

I przyszedł dzień pokazu. Byłyśmy 5 godzin wcześniej, bo trzeba było przymierzyć stroje i dopasować, zrobić włosy, makijaż. 

Pokaz był w bardzo ciekawym miejscu w Gdańsku. W Plenum. Z zewnątrz budynek wygląda na opuszczony, zniszczony. W środku jednak jest odnowiony, ale klimat budynku jest utrzymany. W tym miejscu wcześniej mieściła się siedziba stoczni.  

Plenum
pokaz mody
Gdańsk
Plenum
Gdańsk

Przed samym pokazem wszystko odbyło się w miłej atmosferze. Nie wyczuwało się stresu, rywalizacji, pośpiechu. Fryzjerzy czesali, makijażystki robiły nie tylko twarze, ale patrzyły również na nogi, czy nie widać np. siniaków, które trzeba by zakryć makijażem. Ktoś, kto już występował wcześniej na wybiegu wspierał nowicjuszy. Agata miała wsparcie, nie była pozostawiona sama sobie. 

Gdy wyszła w swojej sukni i szła wśród ludzi, a w pomieszczeniu rozbrzmiewały dżwięki skrzypiec, płakałam. Nie, nie płakałam. Ryczałam. Ryczałam ze szczęścia. 

Że moja córka z zespołem Downa maszeruje na równi z innymi. Że ma piękną suknię na sobie i wygląda zjawiskowo. Że ma odwagę, żeby stawić światu czoło i pokazać na co ją stać. Że przeżyła coś niesamowitego, czego już może więcej nie przeżyje i coś, czego większość z nas nigdy nie przeżyła. Że mogła poczuć się bardzo kobieco i pięknie. 

A potem szybko przebrała się w strój bardziej na luzie i wsytąpiła w ubraniu projektu Patryka Wojciechowskiego. 

włosy
makija2.jpg
Patryk Wojciechowski
makijaż
pokaz9.jpg
pokaz mody
Katarzyna Konieczka
Zespół Downa

Miesiąc po pokazie mody, Agata była twarzą kampanii "Piękno jest w każdym z nas". Zobacz. 

 

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w takim przedsięwzięciu, jak ten pokaz mody. Że Agata swoim występem wsparła Szpital Psychiatryczny dla Dzieci w Gdańsku. Że miała tak niezapomniane przeżycie. 

Dziękuję Fundacji Aż Sobie Zazdroszczę

Dziękuję Katarzynie Konieczka za tak wspaniały strój dla Agaty, bo oprócz stroju, dała przy okazji przeżycia i wspomnienia na całe życie. 

Dziękuję również  Annie Czarnowskiej, która była organizatorką pokazu i szkoliła modelki z zasad występowania. 

I takie mam podsumowanie, że każda kobieta powinna wziąć udział w takim wydarzeniu. Zarówno dla siebie, jak i dla innych. 

Pa!

Olga Komorowska

Ja też w mroku sięgam gwiazd

Film promujący osoby z zespołem Downa. Agata jest bohaterką tego filmu.

Wesprzyj rozwój Agaty 1%

Ja i Facebook

Występ Agaty 2015

© 2017 Newskit. All Rights Reserved.Design & Development by Joomshaper

Szukaj