Taśmy transportujące – dystrybutor

0
28
BMW 320d G20 M-Performance 2.0d 190KM 8AT Steptronic Sport xDrive WY6512X 05-2019
Rate this post

Taśmy transportujące – jak efektywnie je wykorzystać?

Od wielu lat stosuje się taśmy transportujące w najróżniejszych dziedzinach przemysłu. Zarówno w firmach produkcyjnych, właściwie we wszystkich branżach (przemysł ciężki, wydobywczy, spożywczy) jak i centrach dystrybucyjnych, jak i logistycznych czy różnego rodzaju sortowniach.
Taśmy transportujące – dystrybutor dopasowuje pod względem wytrzymałości, parametrów, przeznaczenia. Mogą być bowiem wykorzystywane jako urządzenia pracujące samodzielnie, jak również jako element ciągu produkcyjnego (np. linii montażowych). Pośród szerokiej gamy produktów znajdują się także te specjalnego przeznaczenia. Wykonane są wówczas z PVC, PE, silikonu czy gumy.
W zależności od potrzeb umożliwiają zastosowanie dodatkowo elementów typu zbieraki czy kurtyny, bandy boczne, prowadnice, dzięki czemu znajdują swoje przeznaczenie także w transporcie pionowym czy ukośnym.
Dobór odpowiednich rozwiązań, pozwala na ich wykorzystanie w przypadku dowolnej wielkości gabarytu ładunku. Zapewniają sprawną pracę zarówno w warunkach uniwersalnych jak i w środowisku wymagającym, o szczególnych warunkach – materiały agresywne, ścierne, o podwyższonej temperaturze, ale również chemiczne, czy w wymagających warunkach atmosferycznych.
Warto również zaznaczyć, że generują stosunkowo niskie koszty.