Całodobowa pomoc drogowa Kraków

0
22
Rate this post

Przygotowanie do podróży

Do każdej dłuższej podróży należy się przygotować i choćby spróbować przewidzieć problemy, jakie możemy w niej napotkać. Przede wszystkim należy zadbać o siebie i zaopatrzyć się we wszystko to, co nam podróż ułatwi i uprzyjemni. Dla kierowcy podstawą są okulary przeciwsłoneczne, nie tylko latem. Nawet jeśli wyruszamy z deszczem, nigdy nie wiemy kiedy chmury się rozwieją a nas zacznie oślepiać światło.
Na podróż należy również zaopatrzyć się w dużą ilość wody oraz coś do jedzenia. Nie zawsze mamy możliwość zatrzymania się w trasie na prawdziwy posiłek. Długotrwałe prowadzenie samochodu o głodzie może skończyć się spadkiem cukru we krwi, mniejszym skupieniem a nawet zasłabnięciem. Trzeba też pamiętać o regularnym nawadnianiu się. W aucie dobrze sprawdzą się wszelkie kubki czy butelki, których nie musimy odkręcać i po które możemy sięgnąć jedną ręką podczas jazdy.
Wyruszając w podróż należy wziąć pod uwagę ewentualne problemy z autem, którym nie jesteśmy w stanie zapobiec. Na taki wypadek należy sprawdzić ważność swojej polisy ubezpieczeniowej i mieć pod ręką jej numer oraz numer alarmowy. Warto też przygotować się do skorzystania z pomocy drogowej, na przykład wpisując w wyszukiwarkę frazę „całodobowa pomoc drogowa Kraków” i robiąc screeny ekranu z kilkoma numerami. Jeśli znajdziemy się w miejscu ze słabszym zasięgiem, może go wystarczyć na wykonanie połączenia ale już nie na szukanie informacji w internecie.