Oaza Siwa

0
20
Rate this post

Gdy jesteśmy w Egipcie, nie możemy zapomnieć, że przecież jest to kraj afrykański. Z reguły turystyka w tym kraju koncentruje się wokół starożytnych zabytków. A tymczasem, warto też docenić walory krajobrazowe wynikające z położenia kraju.

Egipt to nie tylko Kair, Giza, czy Aleksandria. To również najprawdziwsze w świecie pustynie i oczywiście magicznie wręcz prezentujące się oazy. A jedną z takich najwspanialszych jest oaza Siwa. Dookoła piaski i słońce pustyni. A ona pełna zieleni, słonych jezior i magicznych widoków. Widoków, którym magii nadają oliwne gaje oraz palmy. A w nie wplecione są wspaniałe starożytne zabytki. W centrum oazy znajdują się ruiny pochodzącej z XIII wieku fortecy Shali, zbudowanej z niezwykłych skał solnych. To tutaj również znajduje się słynna Świątynia Wyroczni, z której wsparcia swojego czasu korzystał nawet Aleksander Wielki.

Jeśli więc turystyka jest dla Ciebie okazją poznania miejsc niezwykłych, to z pewnością musisz odwiedzić tę wyjątkową, unikalną wręcz oazę.