Hotele stawiają na zrównoważony rozwój

0
20
Rate this post

Część warszawskich hoteli międzynarodowej sieci Accorhotels wprowadziła w swoich obiektach politykę zrównoważonego rozwoju. Należą do nich: Novotel Warszawa Centrum, Sofitel Warsaw Victoria oraz Novotel Warszawa Airport. W wyżej wymienionych hotelach oprócz zapewnienia hotelowym gościom komfortowych warunków, obsługi na najwyższym poziomie oraz miłej i przyjaznej atmosfery, szczególnie duży nacisk kładzie się także na ochronę środowiska naturalnego. Na czym to dokładnie polega?

„Planet 21”

„Planet 21” to inicjatywa obejmująca 21 zobowiązań danego hotelu wobec środowiska, a także wobec ludzi. Konkretne działania podejmowane w hotelach mają na celu wprowadzenie ekologicznych rozwiązań do tradycyjnej, hotelowej codzienności. O czym mowa? Wyżej wymienione warszawskie hotele zapewniają swoim gościom podawane w restauracji, zbilansowane posiłki, przygotowywane z lokalnych produktów, zdrowe i wprost wymarzone dla dzieci. Rezygnuje się w nich także z serwowania zagrożonych wyginięciem morskich gatunków. Do sprzątania wykorzystywane są wyłącznie ekologiczne środki czystości. W jaki jeszcze sposób hotele te dbają o środowisko?

Hotele objęte projektem, proponują swoim gościom możliwość wielokrotnego używania ręczników. W umywalkach oraz kabinach prysznicowych zainstalowane są regulatory przepływu wody, pranie jest wykonywane przy niskim zużyciu wody. Hotele prowadzą zbiórkę oraz recykling baterii, segregację śmieci, a także zbiórkę makulatury. Odpady z kuchni i ogrodu przetwarzane są na kompost. Recepcja oświetlana jest w sposób energooszczędny. Personel odbywa przeszkolenie z zagadnień dbałości o środowisko. To tylko niektóre z założeń inicjatywy „Planet 21”.

Jeśli zatem ochrona środowiska naturalnego i naszej pięknej przyrody odgrywa dla Ciebie istotną rolę, wybór jednego z hoteli prowadzących taką właśnie politykę, okaże się strzałem w dziesiątkę.