Narty we Francji – szusowanie po lodowcu

0
22
Rate this post

Co jest takiego niezwykłego w Les 2 Alpes? Jeżeli nudzą Was przepełnione stoki w obleganych kurortach to zachęcamy do odwiedzenia okolic Grenoble. Głównymi atrakcjami tego obszaru są niesamowite widoki na olbrzymie górskie masywy, otoczony trzytysięcznikami obszar Les 2 Alpes daje możliwość również ekstremalnych przeżyć: zjazd z lodowca Mont-de-Lans to nie lada przeżycie dla każdego fana narciarstwa!

Źródło: Wikimedia, autor:Wojsyl

Les 2 Alpes znajduje się w niewielkiej odległości od stolicy Alp – Grenoble. Planując wypad właśnie tam, warto po drodze odwiedzić malowniczą krainę z lodowcem. Warto również zaznaczyć iż znajduje się tutaj ponad 100 różnej trudności tras zjazdowych! Zatem dla każdego znajdzie się z pewnością świetne miejsce do trenowania swoich narciarskich wyczynów. Narty we Francji to świetny pomysł na spędzenie zimowej przerwy świątecznej dla wielu ludzi. Święta Bożego Narodzenia stają się coraz bardziej komercyjne i wielu mieszkańców zachodniej Europy wykorzystuje je do aktywnego wypoczynku w górach lub relaks z rodziną na wczasach. Warto zatem dowiedzieć nieco więcej o najciekawszych zakątkach zimowych sportów.

Przed wyjazdem na narty warto zapoznać się z zapleczem hotelowym w danym miejscu i zarezerwować noclegi jeszcze przed sezonem. Najciekawsze kurorty sportów zimowych są bardzo oblegane przez turystów. Alpejskie szczyty nawet cały rok:)