Dokąd na narty?

0
18
Rate this post

W Europie do wyboru mamy mnóstwo ośrodków narciarskich. Gdzie jeździć? Najlepiej byłoby wszędzie, gdzie się da… ale na to nie każdy może sobie pozwolić. Poniżej zamieszczam listę miejsc, do których można się wybrać.

Oczywiście dla wielu osób najważniejszym kryterium jest długość tras. Drugim bardzo ważnym kryterium są widoki, natura. Na pewno marzeniem każdego narciarza są Alpy – to idealne góry na narty.
Austria

W Austrii znajdziemy wiele bardzo ciekawych kurortów. Bardzo ważna jest też bliskość… do Austrii tak naprawdę mamy niedaleko, podróż więc nie jest wykańczająca. Dodatkowo trzeba wspomnieć o wspaniałym klimacie kurortów… no i zawsze świetnie przygotowanych stokach.
Włochy

Do Włoskich Alp mamy nieco dalej. Warto wybrać się w Dolomity – to jedyne miejsce na świecie o takim uroku. Ceny we Włoskich Alpach porówywalne są z tymi austriackimi.
Szwajacaria

Szwajcaria jest marzeniem wielu osób, jednak nie każdy może sobie pozwolić finansowo na Szwacjarię – to zawsze wysokie ceny. Oczywiście dobrze szperając można znaleźć atrakcyjne oferty.
Francja

Do Francji mamy zdecydowanie najdalej. Samo pokonanie 3 tysięcy kilometrów dla wielu osób jest wystarczającym argumentem przeciw. Jeśli zaś chodzi o stoki, na pewno jest to światowy poziom. Na pewno warto…
Czechy, Słowacja

Największe plusy wyjazdu na narty do Czech albo Słowacji to niewielka odległość no i oczywiście bardzo dobre ceny. Również z dogadaniem się nie ma problemów – wystarczy mówić wyraźnie po polsku i już 🙂 Tak więc ci, którzy angielskiego nie mieli okazji liznać w Słowacji czy też w Czechach nie będą się źle czuć.