Wycieczki objazdowe Włochy

0
32
Rate this post

Włochy i włoska kultura są dosyć dobrze znane Polakom, nie tylko z uwagi na to, że Polacy lubią piłkę nożną. W latach 80. i 90. w Polsce sporym powodzeniem cieszyła się włoska muzyka popularna i tak zostało do dzisiaj. Słynne italo disco rozbrzmiewało w większości polskich domów od kiedy tylko młodzi ludzie w latach 80. dowiedzieli się o tego rodzaju muzyce. Bardzo dużym hitem był cały repertuar Rominy Power i Al Bano, z którym przez wiele lat wyśpiewywali przeboje, obecne na każdej imprezie 30 lat temu.
Przyczyną popularności włoskiej muzyki w Polsce na pewno była jej melodyjność i łatwość wpadania w ucho. Polska branża rozrywkowa także starała się nadążać za europejskimi trendami, ale nastąpiło to dopiero dziesięć lat później, kiedy w Polsce zagościło rodzime disco polo.
Dzisiaj włoska muzyka obecna jest raczej w repertuarze polskich klubów w postaci dorobku znanych włoskich DJów, ale Romina Power wciąż jest rozpoznawana, a jej mąż gościł z występami w Polsce w ostatnich latach. Wycieczki objazdowe Włochy z uwzględnieniem ulubionych miejsc festiwali muzycznych na pewno byłyby strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza dla starszego pokolenia polskich turystów.